روسیه در یك قدمی جدایی از شبكه جهانی اینترنت!

روسیه در یك قدمی جدایی از شبكه جهانی اینترنت!

الف دانلود: دولت روسیه روز دوشنبه اعلام نمود كه تست و آزمایش های قطع ارتباط این كشور از شبكه جهانی اینترنت و راه اندازی طرح موسوم به اینترنت ملی و داخلی با موفقیت انجام شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، طرح جدایی از شبكه جهانی اینترنت و راه اندازی اینترنت ملی در روسیه كه به رونت (RuNet) موسوم است، از مدت ها پیش در دستور كار دولت این كشور و سازمان رگولاتوری و نظارت بر اینترنت روسیه قرار گرفته است.
برمبنای اخبار و گزارش های انتشار یافته در منابع و رسانه های خبری، بنظر می رسد كه دولت روسیه در راه اندازی این طرح عزم خودرا جزم كرده و اخیرا با انجام تست و آزمایش های مختلف، در تلاش است كه با جدیت آنرا تا مرحله اجرایی شدن پیگیری كند.
بعد از آنكه مدت های طولانی بحث بر سر جداسازی اینترنت روسیه از سایر مناطق جهان و شبكه بین المللی اینترنت بالا گرفته بود چند ماه پیش بود كه برخلاف مخالفان و جنجال های فراوان، قانون جداسازی اینترنت روسیه از شبكه جهانی توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این كشور، عنوان شد و به تصویب رسید.
بر طبق این قانون جدید، سرورهای روسی باید اتصال خود به شركت و سرورهای خارجی را قطع كنند كه این امر به شدت كنترل و نظارت دولت این كشور بر فضای مجازی را بیشتر می كند تا در صورت بروز هر گونه جرم در محیط اینترنت از طرف نهادهای مسئول دولتی و سیاسی روسیه قابل پیگیری و ردیابی بیشتر و بهتری باشد.
همین طور یكی از مفاد اصلی این قانون توسعه و بهره برداری از دامنه ملی و سیستم های مربوط به آن است كه به منظور جلوگیری از خاموشی و قطعی سراسری شبكه اینترنت از طرف سرورهای خارجی در نظر گرفته شده است.
چین و روسیه دو كشوری كه همواره به فیلترینگ محتوای انتشار یافته در فضای مجازی و بستن شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های مختلف نظیر تلگرام و محدودسازی فعالیت و دسترسی كاربران مشهورند، تابحال اقدامات مختلفی را بدین منظور انجام داده اند كه طبق گزارش وب سایت زد دی نت، این طرح از چند ماه قبل در دستور كار نهادهای مسئول و رگولاتوری های روسیه بوده كه با مخالفت هایی نیز از طرف شهروندان در این كشور روبرو شده است.
منبع:

1398/10/04
14:35:00
5.0 / 5
3872
تگهای خبر: اپل , اینترنت , تلگرام , سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود