ان سی سی گروپ بررسی كرد؛

حمله باج افزار پیسا به انبوه کسب وکارها

حمله باج افزار پیسا به انبوه کسب وکارها

الف دانلود: باج افزار پیسا مدتی است که با رمزگذاری فایل های کسب و کارهای مختلف مشکلات زیادی به وجود آورده و تشدید حملات آن سبب نگرانی جدی شده است.به گزارش الف دانلود به نقل از زد دی نت، باج افزار پیسا از ماه نوامبر فعالیت خودرا آغاز نموده و بررسی های مؤسسه ان سی سی گروپ نشان میدهد حملات آن به سازمان های دولتی از آن زمان تا حالا ۴۰۰ درصد بالا رفته است.
پیسا اطلاعاتی را از بیش از ۵۰ سازمان مختلف در یک ماه اخیر در فضای مجازی منتشر نموده و قربانیان خودرا تهدید به نشت اطلاعات بیشتر در صورت عدم پرداخت باج می کند. طبق گزارش ان سی سی گروپ، پیسا در کنار دو باج افزار کنتی و لاک بیت سه بدافزار فعال و برتر در اینترنت است.
کشورهای مختلف اروپایی و مقامات آمریکایی در کوشش برای شناسایی عوامل پشت پرده طراحی پیسا هستند، اما هنوز دراین زمینه موفقیتی به دست نیاورده اند. پیسا که به مسپینوزا هم شهرت دارد توسط برخی گروههای جنایتکار هم برای باج گیری مورد استفاده قرار گرفته است.
از جمله قربانیان پیسا می توان به مؤسسات و نهادهای فعال در زمینه بهداشت و درمان، ده ها شرکت خصوصی، نهادهای دولتی و صنایع مختلف اشاره نمود.
برای فریب کاربران و نفوذ این باج افزار به کامپیوتر های شرکتها و نهادهای مختلف به طور معمول از حملات فیشینگ استفاده می شود. ۱۴۰ سازمان و قربانی این باج افزار آمریکایی و ۹۶ مورد از آنها اروپایی بوده اند.


منبع:

1400/10/05
20:47:39
0.0 / 5
593
تگهای خبر: اینترنت , سازمان , شركت , طراحی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود