سقوط ۳۰ درصدی درآمد سالانه هواوی

سقوط ۳۰ درصدی درآمد سالانه هواوی

الف دانلود: هواوی به سبب تحریمهای آمریکا انتظار دارد درآمدش در سال 2021 به میزان حدود 30 درصد کاهش داشته باشد و چالشهای متوجه این شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی چینی در سال نوی میلادی همچنان ادامه پیدا می کند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، گوئو پینگ، رئیس هیات مدیره هواوی در نامه سال نو به کارمندان این شرکت اعلام نمود: انتظار می رود درآمد سال ۲۰۲۱ به ۶۳۴ میلیارد یوان (۹۹.۴۸ میلیارد دلار) برسد که ۲۸.۹ درصد کاهش در مقایسه با درآمد ۸۹۱.۴ میلیارد یوان در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

این مدیر هواوی اظهار داشت: سال آینده چالشهایی را به همراه خواهد داشت اما وی از عملکرد تجاری هواوی در سال ۲۰۲۱ رضایت داشته است.

در این نامه که در وب سایت هواوی انتشار یافت، آمده است: فضای کسب وکار غیرقابل پیش بینی، سیاسی شدن فناوری و رشد جنبشهای ضد جهانی سازی، همگی چالشهای جدی محسوب می شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۲۰۱۹ با اشاره به نگرانیهای امنیتی ملی، هواوی را هدف تحریم تجاری قرار دارد که علاوه بر فناوریهای دیگر، دسترسی این شرکت به اندروید آلفابت را برای تلفنهای هوشمند جدید ممنوع کرد. تحریمهای آمریکا به همراه منصرف داخلی ضعیف تر به سبب شیوع پاندمی بر کسب وکار هواوی تاثیر منفی گذاشتند.

رییس هیات مدیره هواوی اظهار داشت: ما باید به استراتژی خود ادامه دهیم و به عوامل خارجی که خارج از کنترل ما قرار دارند، به شکل منطقی پاسخ دهیم. هواوی همچنان به زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات و دستگاههای هوشمند متمرکز خواهد ماند.

بر اساس گزارش رویترز، تازه ترین گزارش درآمد هواوی نشان داد درآمد سه ماهه سوم هواوی ۳۸ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل کم شد. درآمد این شرکت در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۱ حدودا یک سوم کاهش سال به سال داشت.

منبع:

1400/10/11
16:56:11
0.0 / 5
543
تگهای خبر: ارتباطات , دستگاه , سایت , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
الف دانلود