خسارت ۵ و نیم میلیارد دلاری قطعی های اینترنت به اقتصاد جهانی

خسارت ۵ و نیم میلیارد دلاری قطعی های اینترنت به اقتصاد جهانی

به گزارش الف دانلود گزارش یک گروه حقوق دیجیتالی نشان داد تعطیلی های اینترنت ۵.۵ میلیارد دلار ضرر به اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ تحمیل کرده است.



به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، گزارش سالانه گروه حقوق و امنیت دیجیتالی Top۱۰VPN نشان داد قطعی های اینترنت، تعطیلی های شبکه اجتماعی و محدود کردن دسترسی به پهنای باند از جانب دولت ها جمعا ۵.۵ میلیارد دلار هزینه به اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ تحمیل کرده است.

طبق گزارش گروه Top۱۰VPN، اقتصاد میانمار از تعطیلی های اینترنت شدیدترین صدمه را دید. ارتش میانمار در فوریه سال ۲۰۲۱ در کودتایی به قدرت رسید و بعد از آن قطعی گسترده اینترنت و بستن شبکه های اجتماعی روی داد. اقتصاد میانمار در نتیجه تعطیلی اینترنت ۲.۸ میلیارد دلار خسارت دید.

نیجریه دومین کشوری بود که بیشترین ضرر اقتصادی را از محدودیت های اینترنتی متحمل شد و بعد از اینکه دسترسی به توییتر در ژوئن مسدود شد، ضرر اقتصادی این کشور به ۱.۵ میلیارد دلار بالغ شد.

بنا بر این گزارش سالانه، هزینه اقتصادی قطعی اینترنت از جانب دولت، سال قبل ۳۶ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ رشد کرد.

گروه Top۱۰VPN برآورد کرد قطعی اینترنت توسط دولت ها در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۸۶ میلیون نفر را از دسترسی به اینترنت محدود کرد که در مقایسه با ۲۶۸ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰، افزایش ۸۱ درصدی داشت.

ساموئل وودهامز، یکی از نویسندگان این گزارش به بیزنس اینسایدر اظهار داشت: از تبلیغات تا حمایت مشتری، پلتفرمهای شبکه اجتماعی ابزار حیاتی برای شرکتهای سراسر جهان هستند و هنگامی که قطع می شوند، این شرکتها به شدت صدمه می بینند. با محدودیتهای اینترنتی که سال جاری در قزاقستان و سودان بوجود آمده است، قطعی های اینترنت به این زودی تمام شدنی نیستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گروه Top۱۰VPN با برآورد مدت قطعی ها در سرتاسر جهان، به برآورد تأثیر اقتصادی تعطیلی های اینترنت می پردازد.





منبع:

1400/10/20
23:55:06
0.0 / 5
638
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
الف دانلود