بیتکوین برای بازگشت به روند صعودی آماده است؟

بیتکوین برای بازگشت به روند صعودی آماده است؟

الف دانلود: بگفته یک کارشناس، با وجود این که بیتکوین از سطح مقاومتی 42٫300 دلار عبور کرده، تریدرها هنوز درباره برگشت کامل به روند صعودی مطمئن نیستند و معتقدند اگر چشم انداز کلی بازار به همین شکل باقی بماند، همچنان احتمال سقوط بازار وجود دارد.


احسان عاشوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: درحالیکه بیتکوین روز گذشته نتوانسته بود از سد قیمت ۴۲ هزار دلار عبور کند، اظهار نظر جروم پاول، رییس فدرال رزرو آمریکا موجب شد تا بازار جان باردیگر ای بگیرد. بگفته جروم پاول، آمریکا احیانا تغییری در نرخ بهره ایجاد نخواهد کرد و برای مدتی میزان بهره ثابت خواهد ماند. همین جمله کافی بود تا بازار سهام و دارایی های ریسک پذیر مانند رمزارزها، سبز شوند.
وی افزود: با نیم نگاهی به نمودار جفت ارز بیت کوین/دلار می بینیم که قیمت در میانه مستطیل باریکی قرار دارد که طی چهار روز اخیر با آن دست به گریبان شده است. مقاومت ۴۲٫۸۰۰ دلار هنوز شکسته نشده و می شود گفت بیتکوین هم اکنون در محدوده حمایتی به سر می برد و به جهت اینکه به قیمت های پایین تر سر نخورد، مجبور است که این محدوده را حفظ کند.
این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال اشاره کرد: حتی حالا که بنظر می رسد بیتکوین عزمش را جزم کرده که به سمت قیمت ۴۳٫۱۰۰ دلار حرکت نماید و فاکتورهای درون شبکه ای بیتکوین هم اعداد خوبی را نشان می دهد، تریدرها همچنان محتاطانه به قضیه نگاه می کنند. همین طور شاخص ترس و طمع هم فرق چندانی نکرده است و همچنان در محدوده ترس شدید به سر می برد. حتی برگشت قیمت یک شبه بیتکوین هم نتوانسته احساسات بازار را بچرخاند. با این تفاسیر هنوز زود است که برای برگشت بیتکوین به روند صعودی خوشی نماییم، برای این مساله نشانه های بیشتری لازم است.
عاشوری اضافه کرد: اما خبر جالبی که این روزها در ایران به گوش رسیده و حتی در سایت های خارجی هم بازخورد داشته است، توییت علیرضا پیمان پاک، رییس سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص استفاده ایران از رمزارزها در زمینه تجارت خارجی است. بگفته او، سازوکار استفاده از رمزارزها در زمینه تجارت خارجی در جلسه کارگروه مشترک ارزی بین وزارت صمت و بانک مرکزی، مورد بررسی قرار گرفته و مصوب شده است که این طرح به زودی نهایی می شود. او گفته مقرر است از رمزارزها برای انتقال وجه بین صادرکنندگان و واردکنندگان و همین طور واردات کالا استفاده گردد. در این رویکرد از ابزار رمزارز برای انتقال اعتبار از صادرکننده به واردکنندگان یا استفاده از این ابزار برای واردات کالا استفاده خواهد شد که تمامی ابعاد آن ظرف هفته های آتی ابلاغ می شود.
منبع:

1400/10/22
22:48:39
0.0 / 5
603
تگهای خبر: دیجیتال , سازمان , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود