به دلیل انحصارگری؛

شکایت 3 و دو دهم میلیارد دلاری انگلیس از فیسبوک

شکایت 3 و دو دهم میلیارد دلاری انگلیس از فیسبوک

فیسبوک با شکایتی ۳.۲ میلیارد دلاری در انگلیس روبرو شده و علت این مسئله سوءاستفاده شبکه اجتماعی مذکور از جایگاه برتر خود در بازار دیجیتال برای کنار زدن رقبا است.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، بر مبنای شکایت مورد اشاره فیسبوک از تسلط خود بر بازار فناوری دیجیتال برای کنار زدن رقبا و هم سوءاستفاده از اطلاعات خصوصی حدود ۴۴ میلیون کاربر سوءاستفاده کرده است. این شرکت قبلاً با شکایت مشابهی در خاک آمریکا هم روبرو شده است.
لیزا لودال گورمسن، مشاور ارشد سازمان نظارت بر رفتار مالی بریتانیا و یکی از متخصصان حقوق رقابت می گوید این پرونده را به نمایندگی از افرادی در بریتانیا مطرح کرده که بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ از فیسبوک بهره برده اند و حقوقشان نقض شده است.
بر اساس شکایت مورد اشاره فیسبوک با تحمیل شرایط کاربری ناعادلانه به کاربران خود میلیاردها پوند درآمد به جیب زده و موفق شده اطلاعات خصوصی کاربران را از راه امکانات این شبکه اجتماعی گردآوری کند.
فیس بوک در واکنش، گفته مردم از خدمات آن بدان علت استفاده می نمایند که این شرکت به آنها ارزش عرضه می کند و کاربران می توانند کنترل معناداری به اطلاعاتی که در پلت فرم فیسبوک به اشتراک می گذارند، داشته باشند.


منبع:

1400/10/26
12:50:32
0.0 / 5
791
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود