پرفروش ترین برندهای تلفن هوشمند در سه ماه گذشته

پرفروش ترین برندهای تلفن هوشمند در سه ماه گذشته

به گزارش الف دانلود بیشتر از یک پنجم از هر تلفن هوشمندی که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در جهان فروخته شد، آیفون بود اما پاندمی ویروس کرونا و کمبود زنجیره تأمین بر همه تولیدکنندگان تأثیر گذاشت.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، آمار جدید شرکت تحقیقاتی Canalys اعلام نمود اپل با داشتن ۲۲ درصد سهم از فروش تلفنهای هوشمند در سطح جهانی از سامسونگ با سهم ۲۰ درصدی سبقت گرفت و محبوب ترین فروشنده جهان شد. تقاضا برای آیفون ۱۳ کمک کرد اپل که در چند سه ماهه گذشته در رتبه دوم قرار داشت، به رتبه اول صعود کند.

سانیام چوراسیا از شرکت Canalys اظهار نمود: اپل بعد از سه سه ماهه گذشته، به صدر بازار تلفن هوشمند برگشت که تحت تأثیر عملکرد درخشان آیفون ۱۳ بود. اپل شاهد عملکرد کم سابقه در سرزمین اصلی چین بود. با این وجود به علت کمبود قطعات اصلی، اپل قادر نبود تقاضا برای آیفون را تأمین کند. در بازارهایی که در اولویت بودند اپل زمان تحویل مناسب را حفظ کرد اما در بازارهای دیگر مشتریان این شرکت مجبور شدند زمان بیشتری برای دریافت جدید ترین مدل آیفون صبر کنند.

اگر چه اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در صدر فروشندگان تلفن هوشمند بود اما سهمش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن کاهش داشت. سهم اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ حدود ۲۳ درصد و سامسونگ ۱۷ درصد بود.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ بعد از اپل و سامسونگ، شیائومی با ۱۲ درصد سهم، اوپو با ۹ درصد و Vivo با هشت درصد سهم قرار گرفتند.

مجموع فروش تلفن هوشمند در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در سطح جهانی تنها یک درصد رشد کرد که به علت مسائل زنجیره تأمین بود اما اختلالات زنجیره تأمین عموما روی فروشندگان کوچک تأثیر گذاشت نه غولهای فناوری مانند اپل. شرکت Canalys اعلام نمود امکان دارد چند سال زمان ببرد تا تولیدکنندگان تراشه بتوانند ظرفیت تولیدشان را برای تأمین تقاضا بالا برند. محدودیتهای صنعت تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ تسهیل نخواهد داشت.

بر اساس گزارش وبسایت اپل اینسایدر، اپل آمار دقیق فروش آیفون را منتشر نم کند اما بر اساس گزارش شرکت کانترپوینت ریسرچ، آیفون ۱۳ هم اکنون پرفروش ترین تلفن هوشمند در چین است.

منبع:

1400/10/30
10:50:46
0.0 / 5
679
تگهای خبر: اپل , تحقیقات , سایت , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
الف دانلود