شنبه اغلب مناطق كشور بارانی است

شنبه اغلب مناطق كشور بارانی است

به گزارش الف دانلود یك كارشناس سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: روز شنبه در اغلب مناطق كشور به جز در جنوب شرق بارش باران رخ می دهد.


«فریبا گودرزی» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز در استان های گیلان، مازندران برخی نقاط استان های واقع در غرب كشور، استان های واقع در دامنه های زاگرس مركزی، بخش هایی از خوزستان، بوشهر، شمال فارس و از بعدازظهر در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی بارش باران و برف و وزش باد و در مناطق جنوبی رعد و برق پیش بینی می شود.
وی افزود: روز شنبه در اغلب مناطق كشور به جز جنوب شرق كشور بارش باران رخ می دهد. شدت بارش در این روز در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال غرب چهار محال و بختیاری، كهگیلویه و بویر احمد و برخی نقاط فارس و بوشهر است كه با آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها و لغزندگی جاده ها در این مناطق روبرو می شویم.
به گفته گودرزی، این سامانه در روز یكشنبه به تدریج از نواحی غربی كشور عبور كرده و در نیمه شرقی كشور و بخش هایی از جنوب كشور فعال خواهد بود. از اواخر شنبه و روز یكشنبه در نیمه شرقی كشور وزش باد شدید پیش بینی می شود و در روز دوشنبه بارش پراكنده باران در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی و غرب استان های كردستان و كرمانشاه پیش بینی می شود.
این كارشناس سازمان هواشناسی كشور اشاره كرد كه دوشنبه بعدازظهر این سامانه از كشور خارج می شود و در روز سه شنبه در غالب مناطق كشور جوی آرام است. همین طور در روز شنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج است.
تهران فردا برفی و بارانی است
گودرزی در مورد آسمان پایتخت نیز اظهار داشت: آسمان تهران امروز غبار صبحگاهی دارد اما از بعداز ظهر با افزایش ابر و بارش پراكنده مواجه می شود. فردا شنبه در بعضی از ساعات بارش برف و باران را برای استان تهران داریم؛ كمینه دمای تهران امروز ۳ درجه سانتی گراد و بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۱ درجه سانتی گراد میرسد.
وی همین طور در مورد گرم ترین و سردترین مراكز استان كشور نیز اظهار داشت: زنجان با ۷ درجه زیر صفر و بندرعباس روز گذشته با دمای ۲۸ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین مراكز استان كشور هستند.منبع:

1398/10/13
19:47:05
5.0 / 5
3847
تگهای خبر: سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
الف دانلود