انتقاد رئیس بانک جهانی از قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت

انتقاد رئیس بانک جهانی از قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت

به گزارش الف دانلود رئیس بانک جهانی از قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید شرکت طراح بازی اکتیویژن بلیزارد بعنوان اختصاص سوال برانگیز سرمایه در شرایطی که کشورهای فقیر برای پرداخت بدهی و مبارزه با کووید ۱۹ و فقر به تقلا افتاده اند، انتقاد نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، دیوید مالپس در رویداد مجازی موسسه امور اقتصاد بین الملل پاترسون اظهار داشت: سرمایه بیشتری باید به کشورهای فقیر وارد شود اما جریان سرمایه با سیاستهای پولی آسان در کشورهای توسعه یافته مختل شده است.

وی اظهار داشت: از بزرگی قرارداد خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت متحیر شده است. رقم این قرارداد بزرگتر از ۲۳.۵ میلیارد دلار کمک نقدی بود که کشورهای ثروتمند در دسامبر موافقت کردند به انجمن توسعه بین الملل اختصاص دهند که صندوق بانک جهانی برای کشورهای فقیر است و برای مدت سه سال آینده، به حدود هشت میلیارد دلار در سال می رسد.

مالپس درباره قرارداد مایکروسافت اظهار داشت: باید فکر کنید. یک لحظه صبر کنید. آیا این بهترین تخصیص سرمایه است. این سرمایه به بازار اوراق قرضه می رود. همان گونه که می دانید، میزان عظیمی از سرمایه به بازار اوراق قرضه می رود.

بخش بسیار کوچکی از دنیای درحال توسه به چنین تأمین مالی اوراق قرضه دسترسی دارد در حالیکه سرمایه زیادی در کشورهای توسعه یافته می ماند؛ بخصوص در داراییهای ذخیره بانک مرکزی برای پشتیبانی از خرید اوراق قرضه بلندمدت استفاده می شود.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت درباره اظهارات رئیس بانک جهانی اظهارنظر نکرد. قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید این ناشر بازی ویدیویی، بزرگترین قرارداد خرید یک شرکت فناوری از سال ۲۰۱۶ تابحال به حساب می آید. مایکروسافت به جای استفاده از سهام ارزشمندش، پول سهامداران شرکت اکتیویژن بلیزارد را به صورت نقدی پرداخت خواهد نمود. این رقم سنگین است اما مایکروسافت از عهده پرداخت آن بر می آید. این شرکت تا ۳۰ سپتامبر، ۱۳۰ میلیارد دلاری نقدینگی داشت و ۸۵ درصد آن در چارچوب سرمایه گذاریهای کوتاه مدت بود. قیمت خرید مایکروسافت ۴۵ درصد بیشتر از قیمت نهایی سهام اکتیویژن بلیزارد تا جمعه هفته پیش بود اما سرمایه گذاران این شرکت نگرانی از این بابت نداشتند.

منبع:

1400/11/04
22:04:16
0.0 / 5
639
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود