رونمایی از ربات های پیشخدمت در CES۲۰۲۰

رونمایی از ربات های پیشخدمت در CES۲۰۲۰

الف دانلود: در نمایشگاه CES2020 تعداد زیادی از ربات های جدید با خاصیت های خلاقانه رونمایی خواهند شد.به گزارش پایگاه خبری سی نت، یكی از این ربات ها با عنوان BellaBot شناخته می شود و توسط یك شركت چینی به نام PuduTech ساخته شده است. این ربات در واقع یك پیشخدمت رستوران است كه حالات مختلف صورت یك گربه را در نمایشگر خود نشان میدهد و دارای شخصیت خاصی است. زمانی كه این ربات غذا را به سر میز می آورد با تقلید صدای گربه (میو)، مشتریان را برای برداشتن غذا تشویق می كند. در صورتیكه مشتریان گوش این ربات را نوازش كنند، مانند یك گربه احساس خوشایند خودرا نشان میدهد.
گروه هدف شركت PuduTech رستوران های چینی هستند كه معمولا برای استخدام پیشخدمت به تعداد كافی، گرفتار مشكل می شوند. ربات های این شركت هم اكنون در دو هزار رستوران در سراسر جهان در حال خدمت دهی به مشتریان هستند. مقرر است این ربات از روز سه شنبه همزمان با شروع به كار نمایشگاه CES۲۰۲۰ در فضایی شبیه یك رستوران متعلق به آینده به معرض نمایش گذاشته شود.
شركت UBTech نیز مقرر است مدل جدید ربات خودرا كه Walker نام داشته و توانایی به نمایش گذاشتن حالت های مختلف یوگا را دارد، در نمایشگاه CES۲۰۲ رونمایی كند. این مدل جدید قادر می باشد حالات تایچی و یوگا را با بهبودهای قابل توجهی در حركات به نمایش بگذارد. سایر قابلیت های این ربات شامل برداشتن یك كارت از میان دسته كارت ها، ترسیم تصاویر و ریختن مایعات به درون لیوان است.
یكی دیگر از ربات های حاضر در CES۲۰۲۰ با نام RollBot شناخته می شود و محصول شركت Procter & Gamble است. این ربات غیرعادی به شكلی طراحی شده كه در سرویس های بهداشتی خدمت كند. رساندن دستمال كاغذی تمیز به اشخاصی كه از سرویس بهداشتی استفاده می نمایند، وظیفه اصلی این ربات است. این ربات قابلیت احضار بوسیله یك برنامه موبایل را دارد. البته هنوز برنامه ای برای عرضه تجاری این ربات وجود ندارد.
به اعتقاد متخصصان، در نتیجه پیشرفت های فنی، هرروز ظرفیت های سخت افزای و نرم افزاری ربات ها بهبود می یابد و این ابزارهای پیشرفته توانایی بیشتری در بیان توانایی های خود و شبیه سازی قابلیت های انسان به دست می آورند. انتظار می رود بخش مربوط به ربات های نمایشگاه CES۲۰۲۰ یكی از عجیب ترین بخش های این نمایشگاه باشد.منبع:

1398/10/16
22:50:33
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: سرویس , شركت , طراحی , موبایل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
الف دانلود