رمزارزهای موجود در ایران نباید به پلت فرم های خارجی منتقل شوند

رمزارزهای موجود در ایران نباید به پلت فرم های خارجی منتقل شوند

به گزارش الف دانلود عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور تصریح کرد: باید کوشش کرد سرمایه های رمزارزی موجود در ایران با خروج ارز از کشور به پلت فرم های خارجی منتقل نشده و در ریسک تحریم ها قرار نگیرند.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت در خصوص این که طرح استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت خارجی احتمالاً تا اواخر بهمن ماه عملیاتی می شود و کسب و کارها می توانند از ارز دیجیتال برای صادرات و واردات کالا استفاده کنند، اظهار داشت: به قول رئیس سازمان توسعه تجارت، حالا درحال رسیدن به جمع بندی با بانک مرکزی بر سر مبحث استفاده از ارزهای دیجیتالی بعنوان یک کالا و عامل انتقال اعتبار در تجارت بین الملل هستند که سازوکارهای این طراحی، پیاده سازی شده و طی هفته های آتی عملیاتی می شود که بعد از آن میتوان در مقابل صادرات، رمزارز دریافت کرد.
عضو کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور افزود: با استفاده از بلاک چین و قراردادهای هوشمند میتوان رمزارزهای متداول و رایج جهانی را دریافت کرد و در چارچوب همین بسترها آنها را به واردکننده منتقل کرد. به جای گرفتن ارز و استفاده از صرافی ها، میتوان انتقال اعتبار را از راه این سامانه ها انجام داد.
پاک باخته گان زنجانی اظهار داشت: راه اندازی بستر تبادلات رمزارزهای مجازی با تسهیل تعاملات کسب و کارها، فرایند جهان شمول شدن فعالیتهای اقتصادی را در مناطق آزاد فراهم می آورد و محدودیت ها و موانع نظام مبادلات پولی را هم مرتفع می سازد. طراحی رمزارزهای ملی و ارتباط با رمزارزهای بین المللی از راهکارهای عمده ی ایجاد ارزهای دیجیتالی در بستر بلاک چین در مناطق آزاد است. به صورتی که نشان از اهمیت استراتژیک محصول ارزهای دیجیتالی برای اقتصاد کشور دارد و این موضوع، اقتصاد ایران را از اقتصاد نفت و بانک محور بودن به سمت صنایع جدید هدایت می کند.
رئیس کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان البرز با اشاره به اینکه استفاده از ارزهای دیجیتالی برای کشور آثار و منافع خوبی به دنبال دارد، توضیح داد: در شرایط تحریم می تواند باعث ارزآوری و درآمدزایی شود و بسیاری از فعل و انفعالات مالی در فضای بین المللی را از این طریق انجام داد، بخصوص آن کنترلی که روی ارز انجام شده و مشکلاتی که برای فعالان اقتصادی به وجود می آورد، در مورد ارزهای دیجیتالی وجود ندارد. با عنایت به صنعت بودن تولید ارزهای دیجیتالی که باعث اشتغال زایی هم می شود، باید گفت، برای تداوم فرایند تولید ارزهای دیجیتال و آثار مفید آن، بهتر است بخشی از مازاد برق، صرف تولید ارزهای دیجیتالی شود، بخصوص که تولید و استخراج ارزهای دیجیتالی فشار چندانی به شبکه وارد نمی کند.
پاک باخته گان زنجانی در عین حال بیان نمود: ارز دیجیتال، مرز نمی شناسد و کاملا در یک فضای مجازی و در بستر دیجیتال فعالیت می کد. بر همین مبنا در دنیای امروز ورود به بازار ارزهای دیجیتال از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برای کشورهای جهان برخوردار می باشد. ارز دیجیتال یکی از پدیده های مهم و جدید در حوزه ی فناوری های مالی به حساب می آید که با عنایت به کارکردهای تسهیل کننده در زمینه ی پرداخت، مورد استقبال کشورها و بازارهای مالی قرارگرفته است.
به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، در طرح سازمان توسعه تجارت، کاربر با استفاده از سامانه جامع تجارت، ثبت شفارش می کند و در سفارش خود ذکر می کند که اعتبار از محل رمزارز استخراج شده است. سپس میتوان رمزارز را در قالبی که قابل رصد است، به طرف خارجی انتقال داد و کالا ردریافت کرد. برنامه ریزی در ارتباط با دریافت پول و انتقال آن به واردکننده در حال انجام می باشد.

منبع:

1400/11/18
23:01:57
0.0 / 5
772
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
الف دانلود