فرصت های رمزارزی را با اقدامات هیجانی به تهدید تبدیل نکنیم

فرصت های رمزارزی را با اقدامات هیجانی به تهدید تبدیل نکنیم

الف دانلود: نمایندگان بخش خصوصی با اشاره به مقررات گذاری حوزه رمزارزها اینطور مطرح نمودند که باید دقت کرد کسب وکارهایی که تا امروز در این عرصه نوآورانه سرمایه گزاری نموده اند، گرفتار مشکل نشوند و یا برای برخی نهادها و کسب وکارها انحصار ایجاد نشود،  زیرا فرصت های زیادی در حوزه بلاک چین برای ایران وجود دارد و نباید با اقدامات هیجانی،  این فرصت ها را به تهدید تبدیل کرد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، با وجود عمر بیش از ۱۰ ساله شکل گیری ارزهای دیجیتال و حضور پنج ساله آنها در ایران، هنوز هیچ تصمیمی برای مقررات گذاری در این عرصه گرفته نشده است. البته از سال ۱۳۹۶، مسئولان به رمزارزها و در صدر آنها بیتکوین اشاراتی داشتند، اما این اشارات در آن زمان بیشتر حالت محدودسازی و به صورتی مخالفت با حضور این فناوری نو در ایران بود.
با این وجود، بعد از آن و حضور پررنگ کاربران اینترنتی در بازار رمزارزها، چه بصورت استخراج بیتکوین که به زعم مردم و حتی خود مسئولان، بسیار در کشور رواج یافته و چه بصورت خرید و فروش رمزارزها، نشان داد که این حوزه به سبب ماهیت جذابی که دارد، هر روز بیشتر از گذشته نظر افراد مختلف را به خود جذب می کند. بنا بر این نیاز است که بدون تعصب و اقدامات محدودکننده، به ساماندهی آنها پرداخت.
البته بنظر می رسد دولت سیزدهم، از ابتدا برنامه هایی برای قانون گذاری حوزه ارزهای دیجیتال دارد و بدین جهت محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور، اظهاراتی در این عرصه داشت و در توییتر و با هشتگ رمزارز، نوشته بود: رمزارزها یک نوآوری بین المللی و فرصت پولی هستند. در دولت ما با هدایت درست و تنظیم مقررات متناسب، از ‫رمزارزها به نفع منافع ملی و سرمایه های مردم استفاده خواهد شد. اگر دولت فعلی، زودتر چاره اندیشی می کرد، مردم و ناظران با شفافیت بیشتری، وارد بازار رمزارزها می شدند.
درخواست کسب وکارها و تشکل های صنفی برای مقررات گذاری حوزه رمزارز
در این راستا، بمنظور ایجاد هم صدایی بخش خصوصی در حوزه مقررات گذاری در زمینه رمزارزها نشست همفکری با حضور نمایندگانی از انجمن های فین تک و بلاک چین ایران، کمیسیون رمزارز و بلاک چین نصر کشور و مدیران صرافی های رمزارز و فعالین حوزه کسب وکاری تشکیل شد. هدف این جلسه گفت و گو و تعامل پیرامون سند پیشنهادی تحول آفرین دولت برای رمزارزها و بیان انتقادات و پیشنهادهای فعالان بخش خصوصی در این مورد بود.
این جلسه به دعوت سازمان نظام صنفی کامپیوتری و به میزبانی کمیسیون فین تک نصر تهران انجام شد و تلاشی برای هم صدایی بخش خصوصی در حوزه مقررات گذاری در زمینه رمزارزها بود. بگفته نمایندگان تشکل ها آنها به دنبال گفتمان مشترک میان دولت و بخش خصوصی برای سر و سامان دادن و مقررات گذاری در زمینه رمزارز هستند. تمام حاضران مخالفت جدی خودرا با طرح هایی که مقرر است ممنوعیت در این عرصه ایجاد کنند اعلام نمودند.
همین طور بیان شد که بخش خصوصی با مقررات گذاری مخالف نیست، ولی باید دقت کرد کسب وکارهایی که تا امروز در این عرصه نوآورانه سرمایه گزاری نموده اند، گرفتار مشکل نشوند و یا برای برخی نهادها و کسب وکارها انحصار ایجاد نشود. برای اینکه فرصت های زیادی در حوزه بلاک چین برای ایران وجود دارد که باید مراقبت کرد اقدامات هیجانی این فرصت ها را به تهدید تبدیل نکند.
منبع:

1400/11/20
21:12:26
0.0 / 5
655
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود