وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

فیبر نوری بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا عمل می کند

فیبر نوری بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا عمل می کند

به گزارش الف دانلود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فرکانس هایی که برای انتقال صوت و داده در ارتباطات سیار استفاده می شوند، منابع محدودی هستند، اظهار داشت:  اصرار داریم شبکه فیبر نوری را بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا در سرتاسر ایران اجرا نماییم تا کیفیت و سرعت شبکه دیتای ثابت خانگی به حداکثر برسد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در اینستاگرام خود نوشت: فرکانس هایی که برای انتقال صوت و داده در ارتباطات سیار استفاده می شوند، منابع خدادادی اما محدودی هستند. بنابراین نمی توانیم توقع داشته باشیم که توسعه ظرفیت انتقال داده از راه شبکه تلفن همراه تا بی نهایت باشد. بنابراین اصرار داریم شبکه فیبر نوری را بعنوان منبع شبه نامحدود انتقال دیتا در سرتاسر ایران اجرا نماییم تا کیفیت و سرعت شبکه دیتای ثابت خانگی به حداکثر برسد و رضایت مردم شریف کشورمان را برآورده کند.
وی افزود: بخشی از محدوده فرکانسی که تابحال در اختیار اپراتورهای همراه قرار نگرفته بود، باند فرکانسی ۲۳۰۰ است. افزودن این لایه باند فرکانسی اقدامی تکمیلی برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات تلفن همراه می باشد که از فردا به تدریج به ۱۸۰۰ سایت شبکه 4G ایرانسل اضافه خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این اقدام، ظرفیت شبکه این اپراتور را روزانه تا ۱۰۰۰ ترابایت در مراکز استان ها افزایش خواهد داد. امیدوارم که دیگر اپراتورها هم به سرعت استفاده از این محدوده فرکانسی را آغاز کنند. گام های فنی لازم برای بهبود کیفیت و سرعت شبکه تلفن همراه یک به یک درحال تکمیل است که گزارش آنرا محضر مردم شریف ایران عرضه خواهم کرد.
منبع:

1400/11/21
15:33:58
0.0 / 5
732
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
الف دانلود