هشدار یك موسسه امنیت سایبری؛

انتشار تروجان بانکی جدید برای آلوده کردن گوشیهای اندرویدی

انتشار تروجان بانکی جدید برای آلوده کردن گوشیهای اندرویدی

به گزارش الف دانلود مؤسسه امنیت سایبری تریت فابریک از شناسایی تروجان بانکی جدیدی به نام مدوسا اطلاع داده که از روش های قدیمی برای فریب کاربران استفاده می نماید، ولی کم و بیش موفق بوده است.به گزارش الف دانلود به نقل از زد دی نت، این مؤسسه در مجموع دو مجموعه بدافزار اندرویدی را شناسایی کرده که از روش های کم و بیش مشابهی برای آلوده کردن گوشیها و سرقت اطلاعات بهره می گیرند.
یکی از این دو بدافزار فلوبات نام دارد که به کاباسوس هم شهرت دارد و دیگری تروجانی بانکی به نام مدوسا است. فلوبات یکی از بدنام ترین بدافزارهای اندرویدی است که رمزهای عبور، اطلاعات بانکی و سایر اطلاعات حساس را از گوشیهای هوشمند آلوده سرقت می کند.
فلوبات با دسترسی به لیست تماس، آنرا برای دیگر افراد هم ارسال می کند و بدین منظور از خدمات پیامک استفاده می نماید. پیام های مورد اشاره بگونه ای تنظیم می شوند که کاربر تصور کند بسته مهمی را دریافت نکرده است.
مدوسا هم عملکردی مشابه با فلوبات دارد و می تواند در زمان تایپ کردن کاربران کلمات عبور را سرقت کند. تهیه اسکرین شات از نمایشگر و جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه استفاده افراد از گوشی شخصی همچون دیگر توانمندی های این بدافزار است.
نکته جالب این است که مدوسا از آیکون ها و اسامی مشابه با فلوبات استفاده می نماید و حتی در لینک های ارسالی خود مدعی می شود کاربر نتوانسته بسته پستی مهمی را از شرکت پست دی اچ ال تحویل بگیرد. هر دو بدافزار از سال ۲۰۲۰ درحال آزار کاربران هستند.

1400/11/24
11:32:24
0.0 / 5
714
تگهای خبر: خدمات , سایبر , شركت , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
الف دانلود