در دیدار سفیر ایران با وزیر ارتباطات سوریه بررسی شد

راه های توسعه روابط میان تهران و دمشق در حوزه ارتباطات و فناوری

راه های توسعه روابط میان تهران و دمشق در حوزه ارتباطات و فناوری

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با وزیر ارتباطات و فناوری این کشور، راه های توسعه روابط دوجانبه در حوزه های در ارتباط با زیرساخت ها و امور نرم افزاری ارتباطات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با «ایاد الخطیب»، وزیر فناوری و تکنولوژی این کشور دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دو طرف در مورد راه های گسترش همکاریهای دو کشور در حوزه ارتباطات و مخابرات و زیرساخت های مربوطه گفتگو و تبادل نظر کردند.
الخطیب با بیان اینکه روابط ایران و سوریه در زمینه های مختلف روابطی راهبردی است، نسبت به توسعه روابط با تهران، بخصوص در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات استقبال کرد.
وی با بیان اینکه جایگاه سوریه، قبل از جنگ ضد تروریسم در منطقه، در زمینه ارتباطات و شبکه تلفن همراه بسیار بالا بوده است، از عزم این کشور به منظور رسیدن مجدد به این جایگاه بعد از پیروزی در جنگ نظامی ضد دشمنان سخن گفت.
سفیر ایران هم ضمن اشاره به پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر آمادگی کشورمان برای تبادل تجربیات با کشور سوریه در این حوزه تصریح کرد.
او همینطور ابراز امیدواری کرد که وزیر سوری طی سفر به تهران در آینده نزدیک، نسبت به امکانات و فناوری های پیشرفته ایران در این حوزه ها، آشنایی کامل پیدا کند.
منبع:

1400/11/26
11:31:39
0.0 / 5
689
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود