اپل برای چهارمین بار در هلند جریمه شد

اپل برای چهارمین بار در هلند جریمه شد

به گزارش الف دانلود دیده بان ضد انحصارطلبی هلند اپل را به علت عدم فراهم کردن امکان استفاده طراحان نرم افزار این کشور از سیستمهای پرداخت غیراپل برای اپلیکیشنهای دوست یابی در فروشگاه اپ استور، برای چهارمین بار پنج میلیون یورو (۵.۷ میلیون دلار) جریمه کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، سازمان مصرف کنندگان و بازارهای هلند بعد از اینکه اپل مهلت ۱۵ ژانویه را برای انجام تغییراتی که این دیده بان دستور داده بود، از دست داد، یک جریمه هفتگی پنج میلیون یورویی ضد این شرکت تعیین کرده است.

اپل در پستهایی در وب سایتهایش اعلام نموده که به دستور دسامبر رگولاتور هلند که تنها در ارتباط با اپلیکیشنهای دوست یابی می شود، عمل کرده است.

دیده بان هلند می گوید امتیازات ظاهری اپل، شرایط غیرضروری و غیرمعقولی برای طراحان اپلیکیشن دوست یابی تعیین کرده است. این شرکت طراحان اپلیکیشن که می خواهند از روشهای پرداخت غیراپل استفاده کنند را ملزم کرده است اپلیکیشن جدیدی به اپ استور معرفی کنند و سپس مشتریان را متقاعد کنند به اپلیکیشن جدید رجوع کند که شرط مشکل سازی بوده است.

اپل اعلام نموده که سیستمهای پرداخت غیراپل، ریسک امنیتی برای کاربران ایجاد می کنند. این شرکت اولین بار در ۱۵ ژانویه اعلام نمود به دستور دسامبر رگولاتور هلند عمل کرده است اما این رگولاتور پاسخ داد اپل در واقع هنوز تغییری صورت نداده و تنها اعلام نموده که این کار را انجام می دهد.

سپس اپل سوم فوریه در وبلاگ خود اطلاعیه ای منتشر نمود و در آن تشریح کرد چگونه طراحان برنامه می توانند از روشهای پرداخت دیگر استفاده کنند. اما رگولاتور هلند هفتم فوریه اظهار داشت: هنوز اطلاعات کافی برای ارزیابی این تغییرات دریافت نکرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اپل می خواهد برای خریدهای درون برنامه ای که از راه سیستم پرداخت این شرکت صورت نمی گیرد، ۲۷ درصد کمیسیون دریافت کند که اندکی پایینتر از ۳۰ درصد کمیسیونی است که در سیستم پرداخت خود می گیرد.

منبع:

1400/11/27
19:36:06
0.0 / 5
699
تگهای خبر: اپل , سازمان , سایت , سیستم
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
الف دانلود