مسئول پست خارجه اداره كل پست استان خبر داد

رشد ۱۸ درصدی ارسال مرسولات پستی خارجه از خراسان رضوی

رشد ۱۸ درصدی ارسال مرسولات پستی خارجه از خراسان رضوی

به گزارش الف دانلود خراسان رضوی مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی اظهار داشت:  میزان مرسولات خارجه صادر شده از استان طی ده ماه ابتدایی سال قبل 8900 فقره بوده که این رقم با رشد 18 درصدی به 10 هزار و 500 فقره سال جاری رسیده است.علی هوشمند در گفت و گو با ایسنا درباب میزان مرسولات خارجه وارده و صادره استان اظهار نمود: طی ۱۰ ماه ابتدایی سال قبل ۴۶۰۰ فقره مرسوله خارجه به استان وارد شد که این رقم در زمان مشابه سال جاری با رشد ۳۸ درصدی به ۶۳۰۰ فقره بالا رفته است.

وی درباره ممنوعیت های موجود برای مرسولات خارجی عنوان کرد: بطور کلی برای مرسولات خارجی سه نوع ممنوعیت اعمال می شود که این موارد شامل ممنوعات گمرکی، پستی و پروازی است. البته برخی ممنوعات در گمرک و پست ایران مانند ممنوعیت ارسال سلاح سرد و مواد اشتعال زا نیز اعمال می شود. همین طور ارسال برخی کالاها مانند مایعات، مواد اشتعال زا، باتری های لیتیومی و... نیز جزو ممنوعات این سه گروه شمرده می شود.

هوشمند اشاره کرد: ارسال طلا تا سقف پنج گرم هم ممنوعیتی ندارد. باید توجه داشت برای کالاهای تجاری مانند زعفران در صورت ارائه اظهارنامه تجاری به گمرک سقفی برای ارسال آن کالا وجود نخواهد داشت.

مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی با اشاره به قوانین مربوط به صادرات مرسولات خارجی اظهار داشت: قوانین صادرات مرسولات خارجی بستگی به ماهیت مرسوله دارد. بعنوان مثال برای ارسال مواد پودری ابتدا باید مجوز صادرات از آزمایشگاه و برای ارسال دانه های روغنی یا دارو نیز باید تاییدیه و مجوز توسط دانشگاه های علوم پزشکی صادر شود.

هوشمند با اشاره به سقف تعرفه خدمات پستی خارج از کشور افزود: بمنظور نحوه محاسبه هزینه پست خارجه کشورها توسط شرکت پست ایران به سه دسته کشورهای گروه اول، دوم و سوم تقسیم می شود. کشورهای گروه اول شامل کشورهای قاره آسیاست که فاصله نزدیکی با ایران دارند. کشورهای گروه دوم و سوم هم شامل کشورهای قاره اروپا و آمریکاست که فاصله آن با ایران بیشتر است.

مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی با اشاره به شرایط بیمه محمولات ارسالی از استان به خارج از کشور اشاره کرد: شرایط بیمه در مرسولات داخلی و خارجی متفاوت با یکدیگر بوده و در مرسولاتی همچون هدیه و سوغات حداکثر بیمه شرکت پست ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

هوشمند با اشاره به میانگین زمان ارسال بسته ها اشاره کرد: میانگین مدت زمان ارسال بسته ها برای کشورهای گروه اول و دوم ۲۰ روز و برای کشورهای گروه سوم یک ماه است. البته گاهی ممکنست بسته های ارسالی کمتر از زمان مشخص شده ارسال و تحویل داده شود.

پست ایران تحت تاثیر شرایط تحریم قرار نگرفته است

وی با اشاره به تاثیر تحریم ها بر روند ارسال مرسولات به خارج از کشور بیان کرد: به سبب این که پست یک نهاد مردمی بوده و کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست به برخی قوانین این اتحادیه پایبند هستند، بدین سبب پست ایران تحت تاثیر شرایط تحریم ها قرار نگرفته است.

مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی افزود: هم اکنون بیشترین مرسولات خارجی ما به کشورهای کانادا، آلمان، استرالیا، آمریکا، سوئیس و سوئد متعلق می باشد.

هوشمند درباره پیگیری روند ارسال این مرسولات اظهار داشت: به تمام مرسولات ارسالی کدهایی اختصاص داده می شود که با بهره گیری از سایت پست و در قسمت رهگیری مرسولات می توان با وارد کردن شماره مرسوله از روند ارسال بسته آگاه شد. کل مرسولات بوسیله راه های هوایی ارسال می شود برای اینکه احتمال لطمه دیدن و خراب شدن در کالاهای ارسالی وجود دارد.

منبع:

1400/12/01
23:31:49
0.0 / 5
479
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
الف دانلود