حملات باج افزاری در سال ۲۰۲۱ دو برابر شد

حملات باج افزاری در سال ۲۰۲۱ دو برابر شد

الف دانلود: نتایج یک بررسی علمی نشان میدهد تعداد حملات باج افزاری در سال 2021 نسبت به سال پیش از آن دو برابر شده است.به گزارش الف دانلود به نقل از زد دی نت، حملات باج افزاری به روشی ساده و کم هزینه برای خیلی از هکرها به کسب درآمد مبدل شده و فروش کیت های نرم افزاری برای حملات مذکور نیز رو به افزایش است.
بر اساس تجزیه و تحلیل پژوهشگران امنیت سایبری در مؤسسه SonicWall، حجم حملات باج افزاری که کاربران مختلف حقیقی و حقوقی را هدف قرار می دهند در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال پیش از آن بیش از ۱۰۵ درصد بالا رفته است و در مجموع به ۶۲۳.۳ میلیون مورد اقدام در طول همین سال رسیده است. نکته نگران کننده این است که رقم مذکور نسبت به سال ۲۰۱۹ بیش از سه برابر شده است.
بزرگترین میزان افزایش حملات باج افزاری بین ماه های ژوئن و سپتامبر ۲۰۲۱ رخ داد و در این دوره شاهد حمله باج افزاری به خط لوله کولونیال پایپ لاین، حمله باج افزاری JBS و حمله باج افزاری Kaseya بودیم. دو قربانی اول این حملات باج افزاری تصمیم گرفتند میلیونها دلار باج به مجرمان سایبری بپردازند تا یک کلید رمزگشایی برای بازیابی شبکه های خود به دست آورند.
ارائه دهندگان خدمات امنیت سایبری و پلیس سفارش می کنند در مقابل درخواست های باج گیری تسلیم نشوید، برای اینکه این کار به مجرمان نشان میدهد حملات باج افزاری مؤثر هستند و علاوه بر این تضمینی برای احیای اطلاعات حتی در صورت اعطای باج به این افراد وجود ندارد. باوجود این توصیه، قربانیان این کار را کارآمدترین راه برای بازیابی اطلاعات خود می دانند و کمتر به ایمن سازی شبکه های کامپیوتری خود اهمیت می دهند.

1400/12/02
11:09:40
0.0 / 5
561
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , سایبر , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
الف دانلود