هدایت پذیری لمسی به سیستم عامل كروم می آید

هدایت پذیری لمسی به سیستم عامل كروم می آید

الف دانلود: خاصیت هدایت پذیری و دستورگیری ژستی یا لمسی(Gesture navigation) به سیستم عامل كروم خواهد آمد تا كاربران این سیستم عامل بتوانند با كشیدن انگشت خود روی صفحه در جهت های مختلف كارهای متفاوتی مانند رفتن به صفحه اصلی یا بازگشت به عقب انجام دهند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، وقتی سیستم عامل كروم(Chrome OS) در سال ۲۰۱۸ روی نخستین تبلت انتشار یافت، كارشناسان به شك و تردید افتادند، چونكه داشتن یك سیستم كروم بدون صفحه كلید منطقی نبود.
اما این سیستم عامل از آن زمان به بعد روند تكاملی خودرا ادامه داده است و یك خاصیت جدید می تواند به زودی امكان هدایت پذیری مبتنی بر ژست را برای كاربران فراهم آورد.
بر اساس گزارش پایگاه "اندروید پلیس"، نسخه "Chrome OS ۸۰" كه اخیراً به كانال بتا رسیده است، شامل ژست پذیری جدید است و از این پس می توان برای رفتن به خانه، صفحه را از پایین به سمت بالا لمس كرد، صفحه را رو به بالا لمس كرد و نگه داشت تا صفحه نمای كلی كروم دیده شود یا از سمت چپ به راست لمس شود تا به عقب بازگشت. همین طور برای بالا آوردن میز كار می توان یك كشیدن كوتاه انجام داد.
بنظر می رسد این حركات با بیشتر برنامه ها كار می كنند، اما هم اكنون بعضی از برنامه ها با منوهای پاپ آپ ناسازگار هستند و تصور می شود این مشكل پیش از خارج شدن نرم افزار از حالت بتا برطرف شود.
سایر خاصیت های جدید شامل تنظیمات سریع چندین صفحه مشابه با سیستم عامل اندروید است، بااینكه هنوز نمی توان این موارد را در صفحه تنظیمات مرتب و تنظیم كرد.
برای امتحان كردن "Chrome OS ۸۰" در حالت بتا باید به تنظیمات كروم بوك رفت و با رفتن به قسمت About Chrome OS گزینه Change channel را انتخاب نمود و به كانال Beta رفت.
منبع:

1398/10/26
15:09:53
5.0 / 5
4099
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود