برای مقابله با حملات اینترنتی؛

بنیاد واکنش اضطراری برای حفظ امنیت سایبری در اروپا تاسیس می شود

بنیاد واکنش اضطراری برای حفظ امنیت سایبری در اروپا تاسیس می شود

به گزارش الف دانلود وزرای مخابرات ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به دنبال تأسیس سریع بنیاد واکنش اضطراری برای حفظ امنیت سایبری در اروپا هستند تا با حملات اینترنتی گسترده مقابله کنند.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، تشدید جنگ اوکراین و افزایش استفاده از ابزار سایبری برای حمله به زیرساخت های اینترنتی باعث این تصمیم شده است. مقرر است کمیسیون اروپا به این مورد رسیدگی کند.
وزرای مخابرات کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در شهر نور فرانسه با یکدیگر دیدار می کنند تا در این حوزه بحث و تبادل نظر کنند.
در پیش نویس طرح آماده شده در این حوزه تاکید شده است: امکان تأثیرپذیری شبکه های اینترنتی کشورهای اروپایی از چنین حمله ای وجود دارد و بنابراین لزوم دارد اتحادیه اروپا گامی به پیش بگذارد و یک برنامه جامع برای حفظ امنیت سایبری خود طراحی کند.
در ادامه این پیش نویس آمده است: چشم انداز فعلی ژئوپلیتیک و تاثیر آن بر فضای سایبری احتیاج به آمادگی کامل اتحادیه اروپا برای حملات سایبری دامنه دار را تقویت کرده است. بنیاد مورد اشاره به تحقق این هدف کمک می نماید.
این وزرا همینطور خواهان وضع مقررات بیشتر برای ایمن سازی زیرساخت ها، فناوری ها و محصولات دیجیتال و جلب همکاری شرکتهای فناوری جهت کمک به حفظ امنیت سایبری کشورهای اروپایی شدند.


منبع:

1400/12/18
23:31:37
0.0 / 5
487
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود