همزمان با جنگ اوكراین؛

رشد تصاعدی حملات سایبری به روسیه در ماه جاری میلادی

رشد تصاعدی حملات سایبری به روسیه در ماه جاری میلادی

یک شرکت امنیت سایبری روز گذشته اعلام نمود تلاش ها برای ایجاد اختلال در عملکرد وبسایت های شرکتهای مختلف فعال در روسیه در ماه مارس افزایش پیدا کرده است.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، تنها تعداد حملات معروف به انکار سرویسهای توزیع شده (DDoS) در ماه مارس تا به امروز در روسیه از تعداد حملات سایبری در کل ماه فوریه فراتر رفته است.
نهادهای دولتی و شرکتهای دولتی مهم روسیه به دلیل رویدادهای اوکراین مورد هدف قرار گرفته اند، وبسایت های وابسته به کرملین، شرکت هواپیمایی آئروفلوت و Sberbank وام دهنده بزرگ همچون شرکت هایی هستند که شاهد قطعی یا مشکلات دسترسی موقت بوده اند.
رس تله کام سولار، بازوی امنیت سایبری شرکت مخابراتی رس تله کام، روز جمعه اعلام نمود افزایش فعالیت در انجمن های هکرها را از ۲۲ تا ۲۳ فوریه شاهد بوده و بعد از آن حملاتی گسترده به منابع اینترنتی وابسته به مقامات دولتی از ۲۵ فوریه شروع شده است.
رس تله کام سولار در اطلاعیه ای اظهار داشت: هدف اصلی مهاجمان همچنان سایت های دولتی هستند. البته کسب و کارها هم به هدف تبدیل گشته اند، بخصوص بخش بانکی که به شدت توسط قدرت های غربی تحریم شده است.
این شرکت افزوده که متخصصان آن رشد قابل توجهی را در حملات DDoS در بخش تجاری شناسایی کرده اند و بیشتر از ۱۱۰۰ حمله از این دست از ۱ تا ۱۰ مارس در این بخش ثبت شده است که از ارقام کل ماه فوریه فراتر رفته است. همینطور در ماه مارس تا به امروز بیشتر از ۴۵۰ حمله ضد بانکها ثبت شده که چهار برابر بیشتر از رقم ماه فوریه است.


منبع:

1400/12/22
22:51:01
0.0 / 5
476
تگهای خبر: اینترنت , سایبر , سایت , سرویس
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود