ایلان ماسك:

تسلا و اسپیس ایکس با خطرهای تورمی قابل توجه مواجهند

تسلا و اسپیس ایکس با خطرهای تورمی قابل توجه مواجهند

الف دانلود: ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا اظهار نمود که خودروساز الکتریکی آمریکایی و شرکت موشکی اسپیس ایکس با فشار تورمی قابل توجهی در مواد خام و لجستیک مواجهند.


به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، ماسک در توییتی در مورد چشم انداز نرخ تورم سوال کرد و اظهار داشت که شرکتهای او تنها نیست و مقاله ای را بازنشر کرد که در آن درگیری اوکراین و روسیه قیمت کالاها را به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ رساند. تهاجم روسیه به اوکراین سبب افزایش قیمت فلزات مورد استفاده در خودرو ها مانند آلومینیوم، پالادیوم و نیکل شده است و احیانا رانندگان این هزینه را پرداخت می کنند.
در حالیکه فلزات هنوز هدف تحریم های غرب قرار نگرفته اند، بعضی از شرکتهای حمل و نقل و تأمین کنندگان قطعات خودرو از کالاهای روسی دوری می کنند و فشار بیشتر را بر خودروسازانی وارد می کنند که از کمبود تراشه و قیمت های بالاتر انرژی درحال فروپاشی هستند.
تورم مصرف کننده ایالات متحده که به علت قیمت مسکن، غذا و گاز تشدید شد، شاهد شدیدترین افزایش خود در چهار دهه اخیر بود که احیانا افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تقویت می کند.
سهام تسلا در روز جمعه با ۵ درصد کاهش به ۷۹۵.۳۵ دلار رسید و از شروع سال تا به امروز حدود ۲۵ درصد از دست داده است. این سازنده خودرو های الکتریکی هفته گذشته قیمت خودرو های شاسی بلند مدل Y و سدان های برد بلند مدل ۳ خویش را هر کدام هزار دلار و برخی خودرو های مدل ۳ و مدل Y ساخت چین را ۱۰ هزار یوان (۲۱۵۰ دلار سنگاپور) افزایش داد.
ریویان، شرکت خودروسازی آمریکایی اعلام نمود که مشکلات زنجیره تأمین می تواند تولید برنامه ریزی شده آنرا به نصف کم کند و دلیل آن افزایش قیمت موادخام و محدودیت های زنجیره تأمین است.
شرکت تویوتا موتور ژاپن اعلام نمود که تولید داخلی را تا ۲۰ درصد برای ماه های آوریل تا ژوئن می کاهد تا فشار بر تأمین کنندگانی که با کمبود تراشه و سایر قطعات مواجهند را کم کند.
منبع:

1400/12/24
13:25:13
0.0 / 5
409
تگهای خبر: شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود