آلمان هشدار داد

مراقب استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی باشید

مراقب استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی باشید

آلمان درباره استفاده از نرم افزار آنتی ویروس روسیه کسپرسکی لَب (Kaspersky Lab) به علت ریسک بهره برداری شدن از جانب روسیه برای حمله سایبری اخطار داد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان، سه شنبه هشداری را صادر و اعلام نمود شرکتها و مقاماتی که وضعیت امنیتی ویژه ای دارند و اپراتورهای زیرساخت حساس امکان دارد در معرض خطر ویژه ای قرار داشته باشند. این خطر از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین افزوده شده است.

دولت آمریکا در سال ۲۰۱۷ استفاده از نرم افزار کسپرسکی لَب در سیستمهای اطلاعات فدرال را ضمن اشاره به نگرانیها نسبت به ارتباطات این شرکت با دولت روسیه و جاسوسی ممنوع کرد.

این شرکت هرگونه ارتکاب خلاف در این خصوص را تکذیب و نسبت به اقدام اخیر آلمان واکنش نشان داد. شرکت کسپرسکی در اطلاعیه ای اعلام نمود ما با دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان برای روشن کردن تصمیمش و به منظور پرداختن به نگرانیهای این رگولاتور و رگولاتورهای دیگر همکاری می نماییم. ما بر این باوریم که گفت وگوی مسالمت آمیز تنها ابزار احتمالی برای حل مناقشات است. جنگ برای هیچ کس خوب نیست.

کسپرسکی اعلام نمود اعتقاد دارد اخطار دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان با انگیزه های سیاسی صورت گرفته و بر مبنای ارزیابی فنی محصولات کسپرسکی نیست. این شرکت خویش را یک شرکت امنیت سایبر جهانی خصوصی توصیف و اعلام نمود هیچ ارتباطی با دولت روسیه یا دولت دیگری ندارد.

دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان اعلام نمود یک شرکت نرم افزاری روسی می تواند عملیات هایی را انجام دهد و بعنوان ابزاری برای حمله یا جاسوسی بدون اطلاع خود مورد استفاده قرار گیرد. این رگولاتور آلمانی سفارش کرد محصولات ضد ویروس دیگر به جای محصولات کسپرسکی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اعلام این خبر سبب شد باشگاه ورزشی آینتراخت فرانکفورت توافق اسپانسری با کسپرسکی را آخر دهد.

منبع:

1400/12/25
19:04:38
0.0 / 5
497
تگهای خبر: ارتباطات , سایبر , سیستم , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود