میرتاج الدینی خبر داد

درخواست نمایندگان جهت بررسی با اولویت طرحی برای حل مشکل اپراتورهای مخابرات

درخواست نمایندگان جهت بررسی با اولویت طرحی برای حل مشکل اپراتورهای مخابرات

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی از درخواست برخی از نمایندگان جهت بررسی با اولویت طرحی آگاهی داد که هدف آن جلوگیری از افزایش 10 درصدی حق السهم و حق الامتیاز دولت برای شرکت های مخابراتی بدون دسترسی نهایی است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی اظهار نمود: حدود سه ماه قبل، طرح دوفوریتی در مجلس برای شفاف شدن تبصره ۶ بودجه سال ۱۴۰۰ درباره گرفتن ۱۰ درصد پرداخت حق السهم و حق الامتیاز بیشتر توسط شرکت های مخابراتی به دولت تهیه شد، با این طرح پیشنهادی دوفوریتی مجلس که برمبنای تبصره ۱ و ۲ ماده ۱۰۰ بخشنامه داخلی است تعداد شرکت های مشمول افزایش ۱۰ درصدی حق السهم و حق الامتیاز دولت محدود می شود. طبق تبصره ۶ بودجه سال ۱۴۰۰، کارورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی شامل ۱۰ درصد پرداخت حق السهم به دولت شده اند.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی افزود: برداشت از تبصره ۶ این بود که همه اپراتورهای مخابراتی مشمول این افزایش پرداختی به دولت می شوند که این مساله هزینه های زیاد و غیرمنطقی را به شرکت های دارای پروانه خدمات ارتباطی ثابت (servcco) و اپراتورهای مجازی موبایل(mvno ) تحمیل می کند. این اتفاق، موجب شد که تعدادی از شرکت های ICT در پیگیری از مجلس، خواهان شفاف شدن موضوع شوند.
میر تاج الدینی افزود: با مشارکت بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی استفساریه ای آماده و منجر به طرحی دو فوریتی شد که در این استفساریه شرکت هایی که شبکه دسترسی و زیرساخت ندارند، مشمول قانون نمی شوند و بدین سان ۲۸ شرکت servcco و ۳ شرکت mvno از شمولیت این قانون خارج می خواهند شد.
در این رابطه سهیل یحیی زاده، رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که استفساریه تبصره ۶ بودجه سال ۱۴۰۰ دی ماه سال جاری با امضای ۳۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تقدیم هیات رییسه شد که در اولویت قرار نگرفت، اظهار نمود: برخی از نمایندگان مجلس درخواست بررسی با اولویت این طرح استفساریه را به هیات رییسه تقدیم کردند. این مساله در ارتباط با پروانه شرکت هایی است که شبکه دسترسی نهایی ندارند و جزو شرکت های خرد و کارآفرین در بخش تامین اینترنت و خصوصاً اینترنت ثبات به شمار می روند. یکی از علل اصلی تهیه این استفساریه، مشکلاتی است که در زمینه اشتغال برای شرکتها به وجود می آید و هزاران نفر شغل خودرا از دست خواهند داد.
رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مقرر است این طرح بصورت دو فوریتی در صحن مجلس بررسی شود، اظهار نمود: درخواست بررسی با اولویت این طرح مربوطه با امضای بیش از ۶۰ نماینده به هیات رییسه مجلس تقدیم شد تا مانع از ایجاد مشکلات زیاد برای کارآفرینان کسب و کارهای اینترنتی شود. این استفساریه مربوطه به شرکت های بدون شبکه دسترسی نهایی است، شرکت های بدون شبکه دسترسی نهایی، روی شبکه اپراتور میزبان خدمات خودرا ارائه و در بازار نیز در بخش خرده فروشی به خوبی ایفای نقش می کنند، بدین سبب اگر استفساریه با اولویت بالا بررسی شود و در صحن مجلس رای کسب کند مسائل مربوط به این شرکت ها، مرتفع می شود.
وی افزود: باید در امتداد توسعه این شرکتها گام برداریم و از آنها حمایت نماییم چونکه شرکت های کارآفرین هستند و نیازهای ارگان ها، سازمان ها و مجموعه ها را بصورت تخصصی مرتفع می کنند.1400/12/27
19:26:35
0.0 / 5
537
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
الف دانلود