وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

برخی اپراتورها از افزایش حق السهم دولت معاف شدند

برخی اپراتورها از افزایش حق السهم دولت معاف شدند

الف دانلود: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای ServCo و MVNO که شبکه مستقل ندارند مشمول حکم افزایش 10 درصدی حق السهم دولت که در بودجه 1401 آمده، نخواهند بود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: وزارت ارتباطات همیشه مدافع فعالان و ارائه دهندگان خدمات در زیست بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، هست و خواهد بود. بخش خصوصی باید دولت را همراه خودش بداند تا با تمام وجود در طرح های کلان مشارکت کند.
وی افزود: برمبنای یکی از بندهای قانون بودجه ۱۴۰۰ اپراتورهای مخابراتی که اعتبار پروانه آنها در سال ۱۴۰۰ خاتمه می یافت هم باید برای تمدید پروانه مبلغ قابل توجهی بعنوان حق امتیاز می پرداختند و هم مبلغ حق السهم دولت برای آنها ۱۰ درصد بیشتر لحاظ می شد در صورتیکه برای دیگر اپراتورهای مشابه که سررسید پروانه آنها سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۱ بود چنین حکمی نبود. این تکلیف شرکت های کوچک فاقد شبکه را با بحران جدی مواجه کرده، امکان رقابت و ادامه حضور در بازار را از آنها سلب و آنها را از گردونه ارائه خدمات دسترسی به شبکه خارج می کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پیگیری های گوناگون وزارت ارتباطات از مراجع مختلف و ارائه نظرات کارشناسی در نهایت منجر به ارائه نظر حقوقی معاونت قوانین مجلس شد. طبق این نظریه، شرکت های ServCo و MVNO که شبکه مستقل ندارند مشمول این حکم نخواهند بود و می توانند بدون دغدغه به ارائه خدمات خود برای تامین ارتباطات و تسهیل دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات و انواع خدمات مبتنی بر آن ادامه دهند.
به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، قبل از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم اعلام کرده بود افزایش هزینه های این اپراتورها از محل افزایش حق دولت سبب کاهش امکان سرمایه گذاری این شرکتها در بروزرسانی زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و در نتیجه کاهش کیفیت خدمات در مناطق با بازدهی کمتر اقتصادی خواهد شد.
منبع:

1400/12/29
12:49:34
0.0 / 5
536
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود