در آمریكا؛

صرف هزینه در زمینه هوش مصنوعی سر به فلک می کشد

صرف هزینه در زمینه هوش مصنوعی سر به فلک می کشد

الف دانلود: بررسی مؤسسه پژوهشی آی دی سی نشان میدهد شرکت های آمریکایی تا سال 2025 سالانه 120 میلیارد دلار برای سیستم های هوش مصنوعی هزینه خواهند کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از زد دی نت، صرف هزینه برای هوش مصنوعی از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ توسط مؤسسات مختلف آمریکایی سالانه ۲۶ درصد رشد خواهدنمود و ایالات متحده جایگاه خودرا بعنوان بزرگترین خرج کننده پول در زمینه هوش مصنوعی حفظ خواهدنمود. این کشور از سال ۲۰۱۹ این عنوان را در اختیار داشته است. بیش از نیمی از هزینه های جهانی هوش مصنوعی مربوط به آمریکا است.
تحلیلگران آی دی سی پیش بینی می کنند خرده فروشی مبتنی بر هوش مصنوعی بوسیله سرمایه گذاری در نمایندگی های خدمات مشتریان و نیز ارائه مشاوره و سفارش تخصصی خرید مبتنی بر هوش مصنوعی، بخش زیادی از هزینه های هوش مصنوعی را به خود اختصاص خواهد داد. حدود ۴۰ درصد از هزینه های صنعت برای هوش مصنوعی بر روی این دو هدف متمرکز خواهد شد.
بانکداری دیگر بخش پرهزینه حوزه هوش مصنوعی خواهد بود برای اینکه بانکهای مشهور می کوشند خدمات مشتریان را بوسیله سیستم های مشاوره و توصیه، تجزیه و تحلیل و بررسی تقلب و امنیت بوسیله سیستم های اطلاعاتی و پیش گیری از تهدید مبتنی بر هوش مصنوعی بهبود بخشند.
همچنین پیش بینی می شود نمایندگی های خدمات مشتریان برای تقویت پروسه فروش مجموعاً ۲۰ درصد از کل هزینه های هوش مصنوعی در ایالات متحده را در سال ۲۰۲۵ به خود اختصاص دهند.


منبع:

1401/01/02
18:56:35
0.0 / 5
552
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , سیستم , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
الف دانلود