سخنگوی شركت مخابرات:

تحقق طرح توسعه فیبر نوری دولت نیازمند پشتیبانی از مخابرات و اپراتور

تحقق طرح توسعه فیبر نوری دولت نیازمند پشتیبانی از مخابرات و اپراتور

به قول سخنگوی شرکت مخابرات در شرایطی که قیمت تمام شده توسعه شبکه های ارتباطی بخصوص شبکه فیبر نوری بالاست، بدون حمایت دولت از مخابرات و اپراتورها، طرح توسعه شبکه فیبر نوری تحقق نمی یابد.به گزارش الف دانلود به نقل از شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه شرکت مخابرات ایران چه برنامه ای جهت کمک به تحقق طرح ملی و بزرگ دولت درباره توسعه شبکه فیبر نوری دارد یا خیر اظهار داشت: راه اندازی ۲۰ میلیون پورت پرسرعت در بستر فیبر نوری کار بسیار بزرگی است که شرکت مخابرات ایران آمادگی هرگونه همکاری را در این حوزه دارد و ما از دولت توقع داریم که از شرکت مخابرات ایران و سایر اپراتورها حمایت همه جانبه کند.
وی اضافه کرد: عملاً استفاده از شبکه فیبر نوری از سال ۶۸ در دستور کار شرکت مخابرات ایران قرار گرفت و اجرای آن از سال ۱۳۶۹ شروع شد و الان حدود ۱۷۵ هزار کیلومتر بستر فیبر نوری بعنوان زیرساختی امن و مطمئن و با ظرفیت بالا در دست استفاده کنندگان و ذی نفعان این شبکه مطمئن است.
بیدخام ضمن اشاره به اینکه در سالهای اخیر به جهت نبود منابع، شبکه فیبر نوری و ارتباطی کشور توسعه کافی نیافته، اظهار داشت: عملاً تورم موجود و قیمت تمام شده بالای توسعه شبکه های ارتباطی بخصوص شبکه فیبر نوری سبب شد جذابیت لازم در بین اپراتورها و شرکت مخابرات برای توسعه شبکه فیبر نوری به وجود نیاید.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: تعرفه های موجود در حوزه ارتباطی بخصوص مخابرات در ارتباط با ۱۲ سال پیش است و با وجود تورم رو به افزایش، اما تعرفه های حوزه ارتباطی تغییری پیدا نکرده است و به همین علت در مورد نگهداری خطوط ارتباطی باتوجه به تورم موجود و نبود منابع گرفتار مشکل هستیم.
بیدخام در ادامه اظهار داشت: به جهت اینکه بخواهیم توسعه ای حداقلی در شبکه فیبر نوری داشته باشیم حداقل به ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم، اما باتوجه به منابع موجود و درآمدهای ثابت شرکت مخابرات و افزایش وحشتناک هزینه ها، عملاً امکان سرمایه گذاری وجود ندارد.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: بهترین چاره برای اجرای این طرح، حمایت همه جانبه دولت و حاکمیت از اپراتورها و شرکت مخابرات ایران است تا این طرح به سرانجام برسد.
وی ابراز امیدواری کرد با ترمیم تعرفه های حوزه ارتباطی بخصوص حوزه ثابت شرکت مخابرات ایران، شاهد توسعه شبکه فیبر نوری کشور باشیم.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: متأسفانه هرچند وقت یک مرتبه مشاهده می شود برخی ها با اظهار نظرهای غیرکارشناسی ادعا می کنند که شرکت مخابرات ایران در اینباره انحصار بوجود آورده است درحالی که این شرکت بعنوان قدیمی ترین شرکت حوزه اپراتوری کشور آماده هرگونه همکاری و عرضه تسهیلات به اپراتورهای مختلف در حوزه ارتباطات ثابت و سیار است.


منبع:

1401/01/13
13:01:18
0.0 / 5
636
تگهای خبر: ارتباطات , شركت , مخابرات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
الف دانلود