با موافقت مجلس؛

کمیسیون داده ها و اطلاعات ملی تشکیل می شود

کمیسیون داده ها و اطلاعات ملی تشکیل می شود

طبق مصوبه مجلس، کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی به کمیسیون داده ها و اطلاعات ملی که به اختصار کمیسیون دوام نامگذاری می شود، ارتقا می یابد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز(سه شنبه ۱۶ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح مدیریت داده ها و اطلاعات ملی با ماده ۳ این طرح موافقت کردند.
طبق این مصوبه، به منظور اجرای سیاست ها و راهبردهای کلان شورایعالی فضای مجازی در داده و اطلاعات ملی و نظارت و مدیریت بر نحوه نگهداری، پردازش، دسترسی، یکپارچه سازی، امنیت و بخصوص تبادل و به اشتراک گذاری داده و اطلاعات ملی "کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی" مصوب شورایعالی فضای مجازی به «کمیسیون داده ها و اطلاعات ملی» که به اختصار کمیسیون دوام نامگذاری می شود، ارتقا می یابد.
همچنین در تبصره ۱ طرح مدیریت داده ها و اطلاعات ملی آمده است، ترکیب اعضا و نحوه اداره کمیسیون دوام به تصویب شورایعالی فضای مجازی می رسد.
بر اساس تبصره ۲ این طرح، کمیسیون دوام مکلف است گزارش های عملکرد دستگاه ها و نهادهای مشمول این قانون را هر سه ماه یک مرتبه به مجلس شورای اسلامی و شورایعالی فضای مجازی عرضه نماید.


منبع:

1401/01/16
20:19:31
0.0 / 5
615
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
الف دانلود