نظرسنجی ماسک از کاربران توییتر برای دکمه ویرایش

نظرسنجی ماسک از کاربران توییتر برای دکمه ویرایش

الف دانلود: ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، یک نظرسنجی در توییتر ارسال کرد و از کاربران درباره تمایلشان برای وجود دکمه ویرایش در این شبکه اجتماعی سوال کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، ماسک در توییتی نوشت: آیا دکمه ویرایش می خواهید؟

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر هم در توییتی نوشت: نتایج این نظرسنجی مهم خواهد بود. لطفا با دقت رای دهید.

مدیرعامل تسلا روز دوشنبه فاش کرد ۹.۲ درصد سهم در توییتر به ارزش حدود سه میلیارد دلار خریداری نموده است که وی را به بزرگترین سهامدار این شرکت شبکه اجتماعی تبدیل نموده است. اعلام این خبر رشد بیش از ۲۷ درصدی سهام توییتر را به دنبال داشت.

این اقدام ماسک که در اظهارنامه ارائه شده به رگولاتوری فاش شد، بعد از آن صورت گرفت که وی از تمایل خود برای ساخت یک پلت فرم شبکه اجتماعی جدید پرده برداشته بود و پایبندی توییتر به آزادی بیان را زیر سوال برده بود.

در کمتر از سه ساعت از شروع نظرسنجی ماسک درباره دکمه ویرایش، بیش از ۱.۲ میلیون کاربر رای دادند و بیش از ۷۵ درصد آنها از گزینه ویرایش توییت حمایت کردند.

در نظرسنجی هفته پیش ماسک که پرسیده بود آیا الگوریتم توییتر باید کد باز باشد، بیش از ۸۲ درصد رای موافق داده بودند در صورتیکه جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر گفته است انتخاب اینکه کدام الگوریتم استفاده گردد یا نشود، باید برای همه فراهم باشد.

ماسک از زمان پیوستن به توییتر در سال ۲۰۰۹، بیش از ۸۰ میلیون هوادار در این پلت فرم دارد و از این پلت فرم برای اعلام اخبار همچون انتشار یک قرارداد برای تسلا که موجب گشایش تحقیقات رگولاتوری شد، بهره برده است.

با این حال ثروتمندترین مرد جهان بتازگی منتقد توییتر و سیاستهایش شده و بتازگی در نظرسنجی از کاربران پرسیده بود آیا اعتقاد دارند که توییتر به اصول آزاد بیان پایبند بوده است که بیش از ۷۰ درصد رای "خیر" دادند.

ماسک که طبق اعلام فوربس، ثروتی برابر با حدود ۳۰۰ میلیارد دلار دارد، از نوامبر گذشته سرگرم کاهش سهم در تسلا بوده و ۱۰ درصد از سهمش در این شرکت خودروسازی برقی را واگذار کرده است. وی از آن زمان سهامی به ارزش ۱۶.۴ میلیارد دلار فروخته است.

طبق اظهارنامه ارائه شده به رگولاتوری، ماسک ۷۳.۵ میلیون سهم توییتر را دارد و ونگارد با ۸.۷۹ درصد سهم، دومین سهامدار بزرگ توییتر است.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش سهام توییتر در ۱۲ ماه گذشته تا روز جمعه ۳۸ درصد نزول کرده است. با این وجود روز دوشنبه تحت تاثیر خبر خرید سهام این شرکت توسط ایلان ماسک، ۲۷.۱ درصد افزوده شد و در ۴۹.۹۷ دلار بسته شد.

منبع:

1401/01/17
09:54:11
0.0 / 5
506
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود