حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۲۱۸

درآمد جدید اتحادیه اروپا از راه شرکتهای فناوری بزرگ

درآمد جدید اتحادیه اروپا از راه شرکتهای فناوری بزرگ

طبق یک سند اتحادیه اروپا پلت فرم های آنلاین بزرگ باید سالانه تا 0.1 درصد از درآمد خالص سالانه شان را برای پوشش هزینه های نظارت بر پیروی از قوانین جدید بپردازند.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، قانون مذکور شرکت های بزرگ را ملزم به انجام اقدامات بیشتر برای نظارت بر محتوای خود می کند.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا و قانونگذاران احتمالاً در اواخر ماه جاری میلادی درباره قانون خدمات دیجیتال(DSA) به توافق می رسند. این نخستین بارست که کمیسیون اتحادیه اروپا چنین هزینه ای بر شرکتها تحمیل می کند.
اقدام مذکور در حالی انجام می شود که کمیسیون اتحادیه اروپا به دنبال منبع درآمد جدیدی برای ارتقای رشد اقتصادی منطقه است. دلیل این امر نیز شیوع همه گیری کرونا و پشتیبانی از اقتصادی حافظ محیط زیست تر و دیجیتالی تر است. در همین راستا اتحادیه اروپا به کارشناسان زیادی نیاز دارد تا قوانین جدید فناوری را اجرا نماید.
در سند فاش شده آمده است: کل هزینه سالانه نظارت برمبنای هزینه هایی تعیین می شود که کمیسیون در رابطه با وظایف نظارتی خود تحت قانون جدید متحمل می شود. این هزینه بیش از ۰.۱ درصد از درآمد خالص سالانه تهیه کنندگان پلت فرم های آنلاین بزرگ (یا موتور کاوشهای بزرگ) در یک سال مالی نخواهد بود.
کمیسیون اتحادیه اروپا توضیح داده پلت فرم های آنلاین بسیار بزرگ با ۴۵ میلیون کاربر فعال ماهانه یا بیشتر مشمول قانون DSA می شوند.
به گفته یک منبع آگاه، مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا ماه گذشته به قانونگذاران و کشورهای عضو اعلام نمود هزینه مذکور ممکنست به ۲۰ تا ۳۰ میلیون یورو در سال برسد.


منبع:

1401/01/17
21:41:50
0.0 / 5
535
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
الف دانلود