شکایت شرکتهای خدمات ابری اروپایی از مایکروسافت

شکایت شرکتهای خدمات ابری اروپایی از مایکروسافت

شرکت فراهم کننده خدمات ابری ایتالیایی آروبا (Aruba) و گروهی از فراهم کنندگان خدمات ابری دانمارک از مایکروسافت به دیده بان ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا شکایت کردند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شرکتهای ابری اروپایی ضمن اشاره به اینکه مایکروسافت رقابت را تضعیف کرده و انتخاب مصرف کننده در بازار خدمات رایانش ابری را محدود می کند، از رگولاتورها خواستند درباره این غول فناوری آمریکایی تحقیق کنند. این شکایت سال میلادی گذشته تنظیم شده است اما تنها از یکی از سه فراهم کننده خدمات ابری نامبرده شده بود.

مشتریان مایکروسافت از این شکایت دارند که وقتی به جای آزور مایکروسافت، از سیستمهای رایانش ابری رقیب استفاده می نمایند، پول بیشتری جهت استفاده از برنامه های پرکاربرد مانند ویندوز و آفیس پرداخت می کنند و این شیوه نشان داده است که مایکروسافت از قدرت خود در یک بازار، برای تضعیف رقیبانش در بازار دیگر استفاده می نماید.

سخنگوی آروبا تایید نمود که در شکایت شرکت OVH فرانسه ضد مایکروسافت حضور دارد. انجمن ابری دانمارک که گروهی از فراهم کنندگان خدمات ابری در دانمارک هستند، هم یکی از شاکیان است.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در مصاحبه ای قول داد این شرکت با مشتریان و رقیبانش صحبت خواهد نمود و اظهار نمود: مطمئنا نگرانیهای به حقی وجود دارد و برای این شرکت مهم می باشد که بیشتر بداند و تغییراتی انجام دهد.

گروه تجارت ابری اروپایی CISPE اعلام نمود: اظهارات اسمیت لزوم اقدام فوری را نشان داده است نه فقط یک قول مبهم برای صحبت کردن و از مقامات اتحادیه اروپا خواست این شرکت را به پاسخگویی وادار کنند. آمازون که سرویس خدمات وب AWS این شرکت بر بازار رایانش ابری سیطره دارد، از اعضای این گروه است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات اتحادیه اروپا درحال پرسش از شرکتهای ابری منطقه ای درباره شیوه های مایکروسافت هستند.

منبع:

1401/01/26
15:29:36
0.0 / 5
491
تگهای خبر: خدمات , سرویس , سیستم , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود