اختصاص بودجه برای توسعه نانوکامپوزیت صنعت هوافضا

اختصاص بودجه برای توسعه نانوکامپوزیت صنعت هوافضا

به گزارش الف دانلود یک شرکت تولید کننده ابزارهای هوشمند اعلام نمود که بودجه ۱۸۶ هزار و ۴۰۳ پوندی از سازمان نوآوری بریتانیا برای توسعه مواد کامپوزیتی مناسب صنعت هوافضا دریافت کرده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، این بودجه برای توسعه ابزارهای کامپوزیت هوشمند برای صنعت هوافضا با استفاده از نانومواد عامل دار اختصاص داده شده است.
پروژه ESENSE (ابزار خود گرم شونده خارج از اتوکلاو که امکان همگنی دما را داشته و قابل ترکیب شدن با سنسورهای گرافی است) به دنبال بهبود فرآیندهای تولید خارج از اتوکلاو (OOA) است تا ابزاری برای نظارت و قابلیت های سنسور مادام العمر ارائه نماید. این فناوری با استفاده از فرایند ثبت اختراع شده HDPlas® Haydale به دنبال ایجاد جوهرهای دمای بالا و سنسورهای فشاری است. این پروژه از آوریل ۲۰۲۲ شروع شده و انتظار می رود به مدت ۲۴ ماه اجرا شود.
شرکت هایدال - دریافت کننده این بودجه- در کنار شرکت هایی نظیر Atlas Composite Technologies، دانشگاه برونل لندن، Advise-Deta، TWI و Energy Carbon در این پروژه شریک هستند. این کنسرسیوم روی توسعه مواد کامپوزیتی سبک وزن جهت استفاده در صنعت هوافضا کار کرده و احتیاج به فرآیندهای تولید سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه را بررسی خواهند کرد.
پروژه ESENSE با هدف جایگزینی فرآیندهای پرهزینه قالب گیری اتوکلاو با یک ابزار خود گرم شونده OOA تعریف شده است که به صورت بالقوه تا ۲۰ درصد زمان کوتاه تر و ۱۵ درصد صرفه جویی در انرژی در مقایسه با فرآیندهای سنتی تولید قطعات کامپوزیتی هوافضا عرضه می کند.
جوهرهای گرافنی کاربردی هایدال چاره ای عرضه می دهد که بر خلاف ابزارهای خودگرم شونده فعلی، به لطف خصوصیت های افزایش پیدا کرده پلاسما، می توانند ناهمگونی دما و شرایط پردازش پیچیده را تحمل کنند. سنسورهای فشار به صورت بالقوه می توانند با فرآیندهای آنلاین و نظارت در حین خدمت ادغام شوند تا تولید قوی و بدون نقص را با هزینه ای بین ۴۵ تا ۵۵ درصد کمتر از تولید اتوکلاو عرضه کنند.
در حالی که ابزار OOA بیشتر در هوافضا استفاده می شود، خروجی های این پروژه مشترک به صورت بالقوه می تواند مزایای بسیار گسترده ای برای سایر بخش ها مانند خودرو، انرژی های تجدید پذیر و لوازم الکترونیکی مصرفی داشته باشد که در آن بهبود بازده و کیفیت محصول نقش پررنگی دارند.
کیت برادبنت، مدیرعامل هایدال اظهار داشت: با دریافت Smart Grants از سازمان نوآوری بریتانیا، هایدال می تواند فناوری اصلی خویش را تکمیل کرده و توسعه دهد و در نتیجه به عرضه چاره تولید مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای قطعات کامپوزیتی به بازار کمک نماید. مشکلاتی که با استفاده از راهکارهای ابزار خود گرم شونده قابل حل بوده و مشتاقانه منتظر همکاری با شرکای پروژه برای عرضه چاره ای هستیم که کیفیت مواد کامپوزیت را به صورت قابل توجهی افزایش دهد و از پتانسیل کامل آنها نه تنها در هوافضا، بلکه در سایر راهکارهای تجاری بادوام استفاده نماید.


منبع:

1401/01/30
12:53:38
0.0 / 5
484
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
الف دانلود