هشدار قوه قضائیه به شهروندان درباره پیامک های سامانه همتا

هشدار قوه قضائیه به شهروندان درباره پیامک های سامانه همتا

قوه قضائیه به شهروندان هشدار داد که پیامک های مربوط به سامانه همتا (طرح رجیستری تلفن همراه) فقط با سرشماره HAMTA ارسال می شود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه در تازه ترین پیامک از سری پیامک های هشداری به شهروندان اعلام نمود: «پیامک های مربوط به سامانه همتا (طرح رجیستری تلفن همراه) فقط با سرشماره HAMTA ارسال می شود. سایر پیامک ها، جعلی و با هدف سوءاستفاده از اطلاعات بانکی شماست. به هیچ وجه وارد لینک های ارسال شده جعلی نشوید».
بنا بر این گزارش، اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا مواجه شدید که برای جلوگیری از قطع شدن گوشی از شما درخواست پول کرد، لازم است بدانید سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است و این سامانه هم برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی کند.
قبل از این، رییس پلیس فتا البرز به کاربران هشدار داده بود که درباب کلاهبرداری اینترنتی و پیامکی تحت عنوان «رجیستری تلفن همراه » دقت بیشتری داشته باشند.
سرهنگ جلیلیان در این رابطه اظهار داشته بود: شیوه کلاهبرداری این مجرمان با هک حساب های کاربری ارسال پیامک انبوه یا با بهره گیری از شماره های همراه شخصی است و پیامی با عنوان تلفن شما رجیستری نشده به زودی شبکه آن قطع می شود کاربر را به یک سایت جعلی با مشخصات ظاهری سامانه همتا هدایت می کند و در یک پروسه مجرمانه ضمن سرقت اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب وی را مورد دستبرد قرار می دهند.
طرح رجیستری یا شناسنامه دار کردن تجهیزات سیمکارت خور، از ابتدا بعنوان راهی برای مبارزه با قاچاق عنوان شد. با اجرای این طرح، یکی از اقداماتی که لازم است پیش از خرید تلفن همراه توسط شخص خریدار صورت گیرد، استعلام اصالت تلفن هم راه است. استعلام اصالت تلفن همراه بمنظور بررسی قانونی بودن، نو یا دست دوم بودن، مشخصات فنی دستگاه، اطلاعات نشان تجاری، مدل، شرکت گارانتی کننده و نظایر آن انجام می شود.
مشتریان می توانند پیش از خرید تلفن همراه، با پیامک کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI (که روی جعبه تلفن همراه درج شده است) به شماره ۷۷۷۷، اصالت تلفن همراه را استعلام کنند. بطور کلی انجام پروسه استعلام اصالت بوسیله درگاه های ارتباطی سامانه همتا امکان پذیر است که این درگاه ها شامل سامانه پیامکی ۷۷۷۷، کد دستوری #۷۷۷۷*، اپلیکیشن همتا و وب سایت اینترنتی همتا به آدرس hamta.ntsw.ir می شود.1401/02/05
23:42:59
0.0 / 5
632
تگهای خبر: اپل , اینترنت , دستگاه , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود