ایلان ماسک صاحب توییتر شد

ایلان ماسک صاحب توییتر شد

به گزارش الف دانلود ایلان ماسک برای خرید توییتر به ارزش ۴۴ میلیارد دلار قرارداد بست.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، این لحظه مهمی برای شرکت ۱۶ ساله توییتر است که به یکی از تاثیرگذارترین صحنه های عمومی جهان تبدیل گشته و الان با سلسله چالش هایی روبرو شده است.

ایلان ماسک که خودرا مدافع سرسخت آزادی بیان می خواند، از نظارت بر محتوا در توییتر انتقاد کرده و می خواهد الگوریتم اولویت دهنده توییت ها، عمومی باشد و با دادن قدرت بیش از اندازه در این سرویس به شرکت هایی که تبلیغ می کنند، معترض است.

کنشگران سیاسی انتظار دارند که سیستم ماسک به مفهوم نظارت کمتر و احیای باردیگر افراد ممنوعه شامل دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا باشد. محافظه کاران از چشم انداز کنترلهای کمتر به وجد آمده اند در صورتیکه تعدادی از مدافعان حقوق بیش نگران افزایش نفرت پراکنی هستند.

ماسک همین طور خواهان تغییرات کاربر پسند در این سرویس شامل وجود دکمه ویرایش پیامها و مقابله با رباتهای اسپم است که میزان انبوهی از توییت های ناخواسته را ارسال می کنند.

صحبت درباره این قرارداد که طی هفته گذشته نامعلوم بود، در تعطیلات آخر هفته بعد از اینکه ایلان ماسک نظر سهامداران توییتر را با بیان جزییات مالی پیشنهاد خریدش جلب کرد، سرعت گرفت. توییتر تحت فشار سهامدارانش، مذاکره با ماسک را برای خرید این شرکت به قیمت ۵۴.۲۰ دلار هر سهم شروع کرد.

ماسک در اطلاعیه ای اعلام نمود آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن مسائل مهم آینده بشریت به بحث گذاشته می شوند.

جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر اواخر روز دوشنبه در سلسله توییت هایی از ایلان ماسک و پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر برای اینکه شرکت را از یک وضعیت نا ممکن بیرون بردند، تشکر کرد. وی اظهار داشت: توییتر شرکتی است که همیشه مسئله مهمی برای من و بزرگترین افسوسم بوده است. توییتر در مالکیت وال استریت و مدل تبلیغات است. پس گرفتن توییتر از وال استریت، اولین گام درست است.

ارزش سهام توییتر روز دوشنبه ۵.۷ درصد افزوده شد و در ۵۱.۷۰ دلار بسته شد. قیمت خرید ایلان ماسک ۴۰ درصد بالاتر از قیمت نهایی سهام توییتر یک روز قبل از افشای خرید ۹ درصد سهام این شرکت توسط ماسک بود. با این وجود این قیمت کمتر از قیمت ۷۰ دلار هر سهم توییتر در سال میلادی گذشته شمرده می شود.

اقدام ماسک ادامه سنت خرید پلت فرم های رسانه ای موثر توسط میلیاردرها است. قبل از این جف بزوس، موسس شرکت آمازون در سال ۲۰۱۳ واشنگتن پست را خریداری نموده بود.

توییتر اعلام نمود ماسک ۲۵.۵ میلیارد دلار فاینانس بدهی و خرید اعتباری سهام تامین کرده و ۲۱ میلیارد دلار هم بدهی قابل تبدیل به سهام فراهم نموده است.

ماسک که ثروتش از طرف فوربس ۲۶۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است، اعلام نمود نگران مسائل اقتصادی توییتر نیست. وی مدیرعامل شرکت خودروسازی برقی تسال و شرکت هوافضای اسپیس ایکس است و معین نیست چه مدت زمانی برای توییتر اختصاص خواهد داد.

آگراوال به کارمندان توییتر اعلام نمود هنگامی که قرارداد فروش نهایی شد، نمی دانیم این پلت فرم چه مسیری پیدا خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، قرارداد فروش توییتر توسط هیات مدیره این شرکت تایید شد و الان در معرض رای سهامداران قرار خواهد گرفت. مفسرین می گویند هیچ مانع رگولاتوری برای نهایی شدن این قرارداد پیش بینی نمی گردد.

منبع:

1401/02/06
23:13:52
0.0 / 5
752
تگهای خبر: دیجیتال , سرویس , سیستم , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود