دیماه انجام شد

واردات قانونی یك میلیون و ۶۰۰ تلفن همراه

واردات قانونی یك میلیون و ۶۰۰ تلفن همراه

الف دانلود: در دی ماه سال جاری بیشتر از یك میلیون و 600 هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیشتر از 100 شركت واردكننده وارد كشور شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بعد از ضابطه مند شدن واردات مسافری و اتصال سامانه گمرك به پلیس گذرنامه ناجا، بنابر اعلام كانال همتا (كانال اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه)، در دی ماه ۹۸ بیشتر از یك میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیشتر از ۱۰۰ شركت واردكننده وارد كشور شد. این در حالیست كه میزان واردات قانونی تا پیش از طرح رجیستری، ماهیانه كمتر از ۲۰۰ هزار دستگاه بوده و مابقی نیاز كشور، بوسیله قاچاق تامین می شد.
همین طور با اتصال سامانه گمرك به ناجا، رویه ثبت مسافری صرفاً محدود به مسافران حقیقی شد و در این شرایط همان گونه كه پیش بینی می شد، شركت های واردكننده توانستند در یك فضای رقابتی سهم خودرا از تامین نیاز بازار احیاء كنند. هم اكنون بخش عمده نیاز بازار تلفن همراه بوسیله گوشیهای شركتی كه به صورت تجاری وارد كشور شده اند، تامین می شود.
طرح رجیستری یا شناسنامه دار كردن تجهیزات سیمكارت خور با هدف مبارزه با قاچاق از سال ۱۳۹۶ اجرایی شد و برخلاف گذشته كه به دلایلی همچون جعل شناسه IMEI گوشیها با شكست مواجه می شد، این دفعه با تركیب دو شناسه گوشی و سیمكارت به صورت همزمان، میزان تخلف بوسیله جعل شناسه گوشی را به صفر رساند.
ازطرفی بگفته واردكنندگان، آمارها نشان میدهد ۲۰۵ هزار دستگاه موبایل در فروردین امسال به صورت تجاری وارد كشور شده بود و درانتها آذرماه این تعداد به ۱ میلیون و ۱۱۵ هزار دستگاه رسید. با مشاهده این روند، به صورتی می توان گفت واردات مسافری تلفن همراه جای خودرا به واردات تجاری داده است.1398/11/07
20:42:12
5.0 / 5
4188
تگهای خبر: دستگاه , شركت , گوشی , موبایل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود