مایکروسافت کدهای نرم افزار فیلم ساز خودرا در اختیار عموم گذاشت

مایکروسافت کدهای نرم افزار فیلم ساز خودرا در اختیار عموم گذاشت

الف دانلود: مایکروسافت کدهای منبع برنامه 27 ساله فیلم ساز خودرا در اختیار عموم قرار داده تا زمینه برای ارتقای این برنامه و افزودن امکانات جدید به آن برقرار شود.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، این اتفاق به لطف کسی رخ داده که در توئیتر در این مورد از مایکروسافت سوال کرده بود.
یکی از کاربران توئیتر با شناسه کاربری Foone که در پروفایل توییترش خویش را علاقه مند به سخت افزار و نرم افزار معرفی کرده از مایکروسافت خواست تا کد منبع برنامه 3D Movie Maker را در اختیار عموم بگذارد تا بتوانند آنرا گسترش داده و ارتقا دهند.
مایکروسافت مالکیت موتور BRender را که روی نرم افزار مذکور نصب شده در اختیار ندارد و این امر به صورت بالقوه مشکل ایجاد می کند، اما مالک این موتور به Foone اظهار داشت که مخالفتی با منبع باز شدن آن ندارد. بنابراین مایکروسافت توانست کد برنامه را به صورت کامل منتشر کند.
نسخه اولیه برنامه 3D Movie Maker در سال ۱۹۹۵ منتشر گردید و به کاربران امکان داد با ترکیب تعدادی عکس و فیلم، کلیپ های مورد نظر خودشان را تولید کنند. Foone می خواهد این برنامه را بروزرسانی کند تا بتواند روی کامپیوتر های شخصی مدرن اجرا شود و همینطور خصوصیت هایی را به آن اضافه کند تا اشتراک گذاری ویدیوهای حاصل را آسان تر کند. انتظار می رود این نسخه جدید تا یک ماه دیگر در دسترس قرار بگیرد.


منبع:

1401/02/18
15:16:11
0.0 / 5
515
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود