تهدید یک گروه باج گیر به براندازی دولت کاستاریکا

تهدید یک گروه باج گیر به براندازی دولت کاستاریکا

گروه باج گیر کُنتی (Conti) دولت کاستاریکا را به سرنگونی تهدید کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، کاستاریکا هفته گذشته به دنبال حمله گسترده گروه باج گیر کُنتی به دولت این کشور، وضعیت فوق العاده اعلام نمود. این گروه حالا به تهدیدش شدت بخشیده و اعلام نموده که هدفی کمتر از سرنگونی دولت کاستاریکا ندارد. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، این گروه در تهدیدش اعلام نمود: ما در داخل دولت شما نفوذی داریم. ما روی دسترسی پیدا کردن به سیستمهای دیگر شما کار می نماییم و شما چاره دیگری بجز پول دادن به ما ندارید.

این گروه که باج درخواستی خویش را دو برابر کرد و ۲۰ میلیون دلار طلب کرده است، امکان دارد در کوشش برای بهره بردن از این حقیقت باشد که رودریگو چاوز، رئیس جمهور کاستاریکا، تنها یک هفته دیگر در قدرت خواهد بود. چاوز اظهار داشت: ما در جنگ هستیم و این گفته، اغراق نیست. وی ادامه داد: مقامات با یک گروه تروریستی ملی سر و کار دارند که همکارانی در داخل کشور دارند. وسعت این حمله فراتر از تصور بوده و ۲۷ موسسه دولتی شامل شهرداریها و نیروگاههای دولتی را درگیر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه حمله مذکور با مختل کردن پلتفرمهای گمرکی و مالیاتی، روی تجارت خارجی این کشور تأثیر منفی گذاشته، یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری برای گروه کُنتی تعیین کرده است. گزارش شده است که وزارت خانه های دارایی، کار و تأمین اجتماعی در بین نهادهایی هستند که هدف حملات سایبری گسترده قرار گرفته اند.

گروه کُنتی بعد از حمله به پارکر هانیفین که تأمین کننده بزرگ قطعه برای بوئینگ و لاکهید مارتین است، در اخبار بوده است. گفته شده که این گروه به میان کارمندان فعلی و سابق نفوذ کرده و اطلاعاتی مانند شماره بیمه، شماره گذرنامه، اطلاعات بانکی و اطلاعات دیگر آنها را به سرقت برده است.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، با این وجود برت کالو، یک تحلیلگر وقایع باج گیری اظهار داشت: تهدید به براندازی دولت کاستاریکا احیانا ترفندی برای اخاذی بیشتر بوده و این حمله سایبری تنها با انگیزه مالی صورت گرفته است.

منبع:

1401/02/28
14:05:42
0.0 / 5
642
تگهای خبر: سایبر , سایت , سیستم
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود