گزارش جدید اسپیدتست منتشرشد؛

رشد یک پله ای اینترنت ثابت و موبایل ایران در رده بندی جهانی

رشد یک پله ای اینترنت ثابت و موبایل ایران در رده بندی جهانی

الف دانلود: گزارش اسپیدتست از میانه سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان نشان میدهد جایگاه ایران در رده بندی اینترنت موبایل 73 و اینترنت ثابت 144 است که هر دو نشان دهنده یک پله رشد است.


به گزارش الف دانلود به نقل از اسپید تست، تازه ترین گزارش وب سایت «اسپید تست» درباره میانه سرعت اینترنت موبایل و ثابت در آوریل ۲۰۲۲ میلادی انتشار یافته است. طبق این گزارش میانه سرعت اینترنت موبایل جهان در چهارمین ماه سال جاری میلادی ۳۰.۷۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت اینترنت ثابت جهانی ۶۳.۴۶ مگابیت برثانیه است.
ایران در رده ۷۳ کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل و ثابت جهان ایران نیز حضور دارد. کشور ما در جایگاه ۷۳ رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل قرار دارد که نسبت به ماه قبل یک پله رشد کرده است. میانه سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه آوریل ۲۴.۹۵ مگابیت برثانیه بوده است.
در رده بندی اینترنت ثابت جهان نیز جایگاه ایران با یک پله رشد رده ۱۴۴ ثبت شده است. میانه سرعت اینترنت ثابت ایران در ماه آوریل ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه بود.
همین طور گزارش اسپیدتست نشان میدهد میانگین سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه آوریل ۲۰۲۲ میلادی ۳۶.۵۰مگابیت برثانیه بوده است. با در نظر گرفتن رده بندی بر طبق میانگین سرعت، ایران در رده ۷۸ کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل قرار می گیرد. همین طور میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران نیز ۲۲.۶۷ مگابیت برثانیه ثبت شده است. جایگاه ایران در این رده بندی نسبت به ماه قبل تغییری نکرده و در رده ۱۴۱ باقی مانده است. رشد ۲ پله ای سرعت اینترنت موبایل عربستان و کویت در آوریل ۲۰۲۲ میلادی امارات متحده عربی پرسرعت ترین اینترنت موبایل جهان را در اختیار کاربرانش قرار داد. میانه سرعت اینترنت موبایل این کشور ۱۳۴.۴۸مگابیت برثانیه اعلام شده است. این درحالی است که جایگاه این کشور در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل در جهان نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. در رده دوم این لیست قطر با میانه سرعت اینترنت موبایل ۱۲۹.۳۶مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه این کشور نسبت به ماه گذشته یک پله رشده است. در رده سوم نروژ با یک پله سقوط و میانه سرعت اینترنت موبایل ۱۱۶.۱۷ مگابیت برثانیه قرار دارد.
کره جنوبی مانندماه گذشته همچنان در رده پنجم کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل قرار دارد و میانه سرعت آن ۱۱۱.۹۴ مگابیت بر ثانیه بوده است. در رده پنجم و ششم به ترتیب عربستان سعودی( ۱۰۵.۴۲ مگابیت برثانیه) و کویت(۱۰۵.۱۴مگابیت برثانیه) قراردارند. جایگاه هریک از این کشورها در رده بندی ۲ پله رشد کرده است. در رده های هفتم و هشتم نیز به ترتیب هلند( ۱۰۴.۴۶ مگابیت برثانیه) و دانمارک(۱۰۲.۹۰ مگابیت برثانیه)قرار دارند که جایگاه هرکدام نسبت به ماه قبل دو پله سقوط کرده است. در جایگاه های نهم بلغارستان(۸۸.۴۷مگابیت برثانیه) و دهم کرواسی(۸۱.۶۲مگابیت برثانیه) قرار دارند. موقعیت این کشورها در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل در آوریل نسبت به ماه پیش از آن تغییری نکرده است. سنگاپور، شیلی و تایلند در صدر لیست پرسرعت ترین اینترنت ثابت در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت در آوریل ۲۰۲۲ میلادی در رده های اول تا سوم به ترتیب سنگاپور(۲۰۷.۶۱ مگابیت برثانیه)، شیلی(۲۰۰.۰۱ مگابیت برثانیه) و تایلند( ۱۸۹.۶۴ مگابیت برثانیه) قرار دارند که جایگاه آنها نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. در رده چهارم این لیست هنگ کنگ با سرعت ۱۸۱.۷۰ مگابیت برثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به ماه قبل یک پله رشد کرده است. اما در رده پنجم با یک پله سقوط دانمارک قرار دارد. طبق اطلاعات این وب سایت میانه سرعت اینترنت ثابت این کشور ۱۶۶.۱۱ مگابیت برثانیه است.
چین با ۳ پله رشد در رده ششم این لیست قرار دارد. میانه سرعت اینترنت ثابت این کشور ۱۶۲.۷۴مگابیت برثانیه ثبت شده است. در رده های هفتم و هشتم به ترتیب ماکائو (۱۵۸.۴۸مگابیت برثانیه) و آمریکا (۱۵۱.۲۱ مگابیت برثانیه) قرار دارند که جایگاه آنها نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است. در رده نهم این لیست لیختن اشتاین با ۳ پله رشد نسبت به ماه قبل قرار دارد. میانه سرعت اینترنت ثابت این کشور کوچک اروپایی ۱۴۴.۶۳ مگابیت برثانیه است. رومانی نیز با میانه سرعت اینترنت ثابت ۱۳۲.۳۳ مگابیت برثانیه در رده دهم لیست قرار دارد.


منبع:

1401/02/29
14:12:56
0.0 / 5
529
تگهای خبر: اینترنت , سایت , كاربر , موبایل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود