سازمان بهداشت جهانی هشدار داد؛

افزایش ۶۰ درصدی مبتلاشدن به سرطان در دو دهه آینده

افزایش ۶۰ درصدی مبتلاشدن به سرطان در دو دهه آینده

الف دانلود: سازمان بهداشت جهانی (WHO) ضمن تاكید بر ضرورت ارتقاء خدمات در رابطه با سرطان، آگهی داد كه اگر شرایط به همین منوال ادامه یابد، در دو دهه آینده با افزایش 60 درصدی در موارد مبتلاشدن به سرطان در جهان روبرو خواهیم شد.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهداشت جهانی در مطلبی ضمن آگهی درباره افزایش قابل توجه موارد مبتلاشدن به سرطان، اعلام نمود كه بیشترین میزان این افزایش (افزایش ۸۱ درصدی) در كشورهایی با درآمد متوسط و پایین كه پایین ترین نرخ بقا را دارند، اتفاق خواهد افتاد.
دلیل عمده این امر آن است كه این كشورها به ناچار منابع بهداشتی محدود خودرا به مبارزه با بیماری های عفونی و ارتقای سلامت مادران و كودكان اختصاص داده اند و بدین سان سرویس های بهداشتی آنها تجهیزات لازم برای پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان را در اختیار ندارند.
در سال ۲۰۱۹، بیشتر از ۹۰ درصد از كشورهای ثروتمند از ایجاد سرویس های جامع درمان سرطان در سیستم بهداشت عمومی خود خبر دادند. این در حالیست كه كمتر از ۱۵ درصد از كشورهای فقیر موفق به راه اندازی چنین سرویس هایی شدند.
با این وجود، همچنان امكان بهبود اوضاع در این كشورها وجود دارد. در همین راستا، سازمان بهداشت جهانی و آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) امروز چهارم فوریه (۱۵ بهمن) دو گزارش هماهنگ در مورد سیاست ها و برنامه های بالقوه برای بهبود (تقویت روش های) كنترل سرطان، منتشر می كنند.
تدروس آدانوم گبیسیوس دبیركل سازمان جهانی بهداشت می گوید، با شناسایی مناسب ترین روش های علمی منطبق بر شرایط هر كشور، طراحی روش های مقابله با سرطان بر اساس پوشش تمام كشورهای جهان و بسیج كردن سرمایه گذاران مختلف در این عرصه، می توان طی یك دهه آینده جان حداقل ۷ میلیون نفر را نجات داد.
سازمان بهداشت جهانی طیف گسترده ای از مداخلات پزشكی اثبات شده را برای جلوگیری از مبتلاشدن به سرطان های جدید برجسته می كند كه از آن جمله می توان به كنترل مصرف دخانیات (عامل ۲۵درصد مرگ و میر ناشی از سرطان)، واكسیناسیون در مقابل هپاتیت B برای پیش گیری از سرطان كبد، از بین بردن سرطان دهانه رحم با واكسیناسیون در مقابل HPV، غربالگری و درمان و اجرای مداخلات مدیریتی با تأثیر بالا اشاره نمود.منبع:

1398/11/15
22:37:17
5.0 / 5
3721
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
الف دانلود