تحریم های اتحادیه اروپا از غول اینترنتی روسیه قربانی گرفت

تحریم های اتحادیه اروپا از غول اینترنتی روسیه قربانی گرفت

آرکادی ولوژ، مدیرعامل غول اینترنتی یاندکس روسیه بعد از اینکه به تازه ترین لیست تحریم های اتحادیه اروپا مقابل نهادها و اشخاص روسی افزوده شد، از سمت خود بعنوان مدیرعامل کناره گیری کرد و از هیات مدیره این شرکت خارج شد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، ولوژ که یکی از موسسان موتور جست وجوی یاندکس در سال ۱۹۹۷ بود، روز جمعه از طرف اتحادیه اروپا به حمایت مادی یا مالی روسیه که در ۲۴ فوریه هزاران نیرو به اوکراین اعزام کرد، متهم شد و تحت تحریم های این بلوک قرار گرفت.

ولوژ اعلام نمود تصمیم کمیسیون اروپا را یک تصمیم غیرموجه می داند اما در شرایطی که تحت تحریم مانده است، قدرت رای دهی خودرا به هیات مدیره شرکت منتقل می کند.

خود شرکت یاندکس هدف تحریم های اتحادیه اروپا قرار نگرفته است. این شرکت اعلام نمود بر این باور است که خروج ولوژ از یاندکس، بر فعالیت ها، موقعیت مالی یا ارتباطات با شرکایش تاثیری نخواهد گذاشت.

ارزش سهام یاندکس در معاملات روز جمعه بازار مسکو، شش درصد نزول کرد و به ۱۴۹۶ روبل (۲۳.۴۳ دلار) رسید.

بر اساس گزارش رویترز، یاندکس در اطلاعیه ای اعلام نمود: هیات مدیره همچنان به شکل عادی فعالیت می کند. یاندکس یک تیم مدیریت قوی دارد که در موقعیت خوبی قرار دارند تا با حمایت هیات مدیره، این شرکت را به سطح جدیدی ارتقا دهد.
1401/03/14
13:56:00
0.0 / 5
383
تگهای خبر: ارتباطات , اینترنت , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود