علت اختلال امروز اینترنت چیست؟

علت اختلال امروز اینترنت چیست؟

الف دانلود: علت اختلال امروز اینترنت حمله منع سرویس توزیع شده، اعلام گردید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، از قبل ساعت ۱۲ امروز، اینترنت در كشور مبتلا به اختلال شده به خصوص اینترنت بین الملل و بیشترین اختلال مربوط به اپراتورهای ثابت بود.
درباره علت این مساله از طرف سجاد بنابی - نایب رئیس هیأت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت - در حساب توییترش اعلام گردید كه در ساعت ۱۱: ۴۴ امروز به سبب حمله منع سرویس توزیع شده، اینترنت برخی اپراتورهای همراه و ثابت برای مدت یك ساعت با اختلال مواجه گردید كه با مداخله سپر دژفا و تلاش همكاران شركت زیرساخت این ارتباطات الان عادی شده است.
این در حالیست كه بعضی از كاربران اظهار می كنند كه این اختلال همچنان وجود دارد.
حمله منع سرویس توزیع شده معمولا به حملاتی گفته می شود كه نفوذگر با ارسال درخواست های بسیار به یك سرور یا كامپیوتر، موجب استفاده بیش از اندازه از منابع آن مانند پردازنده سرور، بانك اطلاعاتی، پهنای باند و … می شود، به صورتی كه سرور مجازی یا اختصاصی میزبان سایت گرفتار كندی شده كه به سبب حجم بالای پردازش سیستم گرفتار وقفه و اختلال و یا حتی قطعی كامل و از دسترس بیرون رود.
دژفا مجموعه ای از سامانه ها است كه برای رصد وضعیت تهدیدات و افزایش توان مقابله با لطمه ها در فضای سایبری كشور توسط مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری كشور كه نقش cert ملی ایران را بر عهده دارد راه اندازی و در دست توسعه است. اجزای این سامانه عبارت اند از: سامانه ملی تله افزار، سامانه بومی كاوشگر، سامانه بومی سمات، سامانه بومی بینا، سامانه بومی چكاپ، سامانه بومی سایمان، سامانه بومی دانا، سامانه عمومی سینا (PTAAS)، سامانه بومی سویه (IDS)، سامانه چتر امن.
منبع:

1398/11/20
14:04:12
5.0 / 5
3498
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود