حمله گسترده هكرها به زیرساخت های ارتباطی كشور

حمله گسترده هكرها به زیرساخت های ارتباطی كشور

به گزارش الف دانلود هكرهای اجاره ای، روز گذشته گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را ضد زیرساخت های كشور اجرا كردند كه به قول مسئولان شركت ارتباطات زیرساخت ایران، پیش از این نظیر نداشته است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، از قبل ساعت ۱۲ روز شنبه، اینترنت در كشور مبتلا به اختلال شد، به خصوص اینترنت بین الملل و بیشترین اختلال مربوط به اپراتورهای ثابت بود.
در اینباره حمید فتاحی - ‏‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت - در پستی در توییتر اعلام نمود كه هكرهای اجاره ای، (شنبه) گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را ضد زیرساخت های كشور اجرا كردند. میلیونها مبدا، میلیونها مقصد را هدف گرفته اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبكه اینترنت ایران هستند. حمله دفع شده و دارند به دیوار می خورند.
درباره علت این مورد روز گذشته از جانب سجاد بنابی - نایب رئیس هیأت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت - هم اعلام گردید كه در ساعت ۱۱: ۴۴ روز شنبه به علت حمله منع سرویس توزیع شده، اینترنت برخی اپراتورهای همراه و ثابت برای مدت یك ساعت با اختلال مواجه گردید كه با مداخله سپر دژفا و تلاش همكاران شركت زیرساخت این ارتباطات الان عادی شده است.
این در شرایطی است كه بعضی از كاربران اظهار می كردند كه این اختلال همچنان وجود دارد.
حمله منع سرویس توزیع شده معمولا به حملاتی گفته می شود كه نفوذگر با ارسال درخواست های بسیار به یك سرور یا كامپیوتر، سبب استفاده بیش از اندازه از منابع آن مانند پردازنده سرور، بانك اطلاعاتی، پهنای باند و … می شود، به صورتی كه سرور مجازی یا اختصاصی میزبان سایت گرفتار كندی شده كه به علت حجم بالای پردازش سیستم گرفتار وقفه و اختلال و یا حتی قطعی كامل و از دسترس بیرون برود.
دژفا مجموعه ای از سامانه ها است كه برای رصد وضعیت تهدیدات و افزایش توان مقابله با صدمه ها در فضای سایبری كشور توسط مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری كشور كه نقش cert ملی ایران را بر عهده دارد راه اندازی و در دست توسعه است. اجزای این سامانه عبارت اند از: سامانه ملی تله افزار، سامانه بومی كاوشگر، سامانه بومی سمات، سامانه بومی بینا، سامانه بومی چكاپ، سامانه بومی سایمان، سامانه بومی دانا، سامانه عمومی سینا (PTAAS)، سامانه بومی سویه (IDS)، سامانه چتر امن.
منبع:

1398/11/20
23:59:54
5.0 / 5
3543
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود