طعنه بیل گیتس به سرمایه گذاران رمزارزها

طعنه بیل گیتس به سرمایه گذاران رمزارزها

الف دانلود: بیل گیتس، میلیاردر و بنیانگذار مایکروسافت، پروژه های رمزارز مانند توکن غیرقابل معاوضه (NFT) را به عنوان پیروی از نظریه ˮاحمق تر از منˮ، بی ارزش خواند و انتقادهای قبلی از دارایی های دیجیتالی را تکرار کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بیل گیتس در کنفرانس اقلیمی که به میزبانی تِک کرانچ در برکلی کالیفرنیا برگزار شده بود، به طعنه اظهار داشت: روشن است که تصاویر دیجیتالی میمون ها، دنیا را بی نهایت بهبود خواهند داد. وی همین طور اظهار داشت: نه خریدار و نه فروشنده این نوع دارایی است.

گیتس قبل از این هم از رمزارزها انتقاد کرده بود و سال میلادی گذشته با ایلان ماسک بر سر اینکه بیتکوین برای سرمایه گذاران خُرد، بیش از اندازه پرریسک است و لطمه زیست محیطی استخراجهای رمزارزها، جر و بحث کرده بود. وی که روز سه شنبه به عنوان بنیانگذاران صندوق اقلیمی "بریک تورو انرژی" صحبت می کرد، به دشواری استخدام مهندسان سیلیکون ولی برای کار در صنایعی مانند تولید مواد شیمیایی و فولاد که باید انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند، اشاره نمود.

بیت کوین روز دوشنبه بیش از ۱۵ درصد و روز سه شنبه ۵.۴ درصد ریزش کرد. این ریزش همسو با رمزارزها دیگر تحت تاثیر پیش بینی نرخ تورم بالاتر در آمریکا و توقف برداشت از طرف پلت فرم وام دهی سلسیوس روی داد. کلکسیونهای NFT محبوب همچون BAYC هم ضربه سختی خورده اند.

گیتس همین طور از تلاشهای بانکداری دیجیتالی که وی بوسیله بنیادهای بشردوستانه حمایت کرده است، دفاع کرد و آنها را صدها بار کارآمدتر از رمزارزها توصیف کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مایکل بلومبرگ، موسسه و سهامدار بزرگ بلومبرگ ال پی، حامی صندوق "بریک تورو انرژی" است.

منبع:

1401/03/26
10:28:56
0.0 / 5
550
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
الف دانلود