در گزارش الف دانلود مطرح شد؛

واکنش وزارت ارتباطات به اعتراض کاربران درباره اختلال در اینترنت

واکنش وزارت ارتباطات به اعتراض کاربران درباره اختلال در اینترنت

به گزارش الف دانلود سخنگوی وزارت ارتباطات نسبت به اعتراض کاربران فضای مجازی درباره اختلال در اینترنت واکنش نشان داد و اظهار داشت: وزارت ارتباطات هیچ وظیفه یا مسئولیتی در برابر عرضه سرویس به سایت های غیرقانونی ندارد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، از حدود ۱۰ روز گذشته کاربران و کارشناسان فعال در حوزه ICT از اختلال روی DNS ها و پروتکلهای رمزنگاری شده و به دنبال آن افت کیفیت و سرعت اینترنت برخی سایت ها خبر می دهند.
در همین رابطه مهدی سالم، سخنگوی وزارت ارتباطات در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد و اظهار نمود: وزارت ارتباطات هیچ وظیفه یا مسئولیتی در برابر عرضه سرویس به سایت های غیراخلاقی، قمار و یا سایت های فروش رمزارز غیرقانونی ندارد و هم اکنون آن دسته از سایت هایی که مبادرت به فروش غیرقانونی فیلترشکن کرده اند، با محدودیت رو به رو شده اند که البته این هم مبحث جدیدی نیست.
سخنگوی وزارت ارتباطات اضافه کرد: هم اکنون در فضای مجازی بحث بر روی چندین نوع اختلال در اینترنت مطرح می شود؛ نخست اختلال درباره DNS ها است که بنده اطلاعی ندارم اما این اختلال می تواند به مبحث فروش فیلترشکن مربوط شود.
سالم افزود: برخی ها هم مدعی هستند که سایت های آنها غیرقانونی نبوده اما مبتلا به اختلال شده اند که این افراد می توانند در سامانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ثبت شکایت کنند. این کارگروه موارد را بررسی می کند و در صورت ضرورت مبادرت به رفع محدودیت ها خواهد نمود.

1401/04/09
12:06:10
0.0 / 5
411
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
الف دانلود