وزیر ارتباطات:

مدیران پروژه ماهواره ناهید و پیام خانم هستند

مدیران پروژه ماهواره ناهید و پیام خانم هستند

به گزارش الف دانلود وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه زنان ظرفیت بالایی دارند كه باید از آن استفاده شود، اضافه كرد: در صنعت ماهواره بخش زیادی از دانشنمدان فضایی كشور زنان هستند به صورتی كه مدیران پروژه ماهواره های ناهید و پیام دو خانم بودند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در جشن میلاد حضرت زهرا (ع) و گرامیداشت روز زن با اشاره به اینكه نیمی از جمعیت جامعه را زنان می سازند، اظهار داشت: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد كنند نه برمبنای ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی كشور خارج می كند.
وی در این مراسم كه در سالن موزه ایران باستان برگزار شد، با تاكید بر اینكه امروز زنان در بیشتر عرصه های اجتماعی فعال می باشند و در عرصه های كار آفرینی و كسب و كار نیز حضور فعالی دارند، اظهار داشت: بیشتر از ۹۰ درصد مجموعه های بومگردی در كشور توسط زنان اداره می شود و زنان در عرصه اقتصاد دیجیتال و مدیریت استارت آپ ها در كشور حضور موفقی دارند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه زنان موتور محركه جامعه در حركت ۵۰ درصد دیگر جامعه با مردان هستند، اضافه كرد: اگر زنان نباشند، مردان راندمان پایینی خواهند داشت و بخش زیادی از موفقیت مردان مرهون حمایت زنان است.
وی با اشاره به اینكه ۵۰ درصد پتانسیل جامعه زنان هستند كه باید در رشد جامعه مورد استفاده قرار بگیرید، اشاره كرد: دو نوع سبك استفاده از این پتانسیل وجود دارد، سبك غربی مبتنی بر زیبایی زنان و سبك واقعی كه مبتنی بر نگاه دینی ما است.
آذری جهرمی افزود: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد كنند نه برمبنای ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی كشور خارج می كند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه توجه به ظاهر زنان و نه توانمندی آنان یك عارضه اجتماعی است، اشاره كرد: برای عوض كردن این نگاه باید دید مردان جامعه را اصلاح و فرهنگ جامعه را عوض نماییم تا به توانمندی و قابلیت زنان نگاه كنند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه عصاره اقتصاد دیجیتال خلاقیت است، اظهار داشت: فناوری، فضایی را به وجود می آورد كه زنان در كنار وظایف خود به وظایف كاری نیز رسیدگی كنند.
وی ادامه داد: هم اكنون ۱۷ درصد كاركنان شاغل در وزارت ارتباطات را زنان می سازند و ۱۸ درصد جامعه استارت آپی را نیز زنان می سازند كه باید این رقم بیشتر شود و به بانوان در حوزه اقتصاد دیجیتال فرصت بیشتری بدهیم.
منبع:

1398/11/27
14:59:43
5.0 / 5
3526
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود