این فیلترشکن کاربران را لو می دهد

این فیلترشکن کاربران را لو می دهد

تعدادی از محققان و پژوهشگران امنیتی دریافته اند که سه فیلترشکن یا وی پی ان معروف اطلاعات کاربران و موقعیت آنها را در صورت لزوم، افشا می کنند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هکرنیوز، یکی از راه هایی که کاربران برای دور زدن فیلترینگ و مسدودسازی برخی وب سایت ها و اپلیکیشن ها در جهان می دانند، استفاده از فیلترشکن یا VPNهایی است که در فروشگاه های اینترنتی و آنلاین همچون پلی استور گوگل و اپ استور اپل وجود دارند. این فیلترشکن ها به کاربران اجازه می دهند تا بدون این که مشخص شود از چه کشوری به اینترنت وصل می شوند، به وب سایت، اپلیکیشن و پیامرسان مورد نظر خود دسترسی یابند و از اطلاعات آن استفاده کنند.
تعدادی از کشورها همچون چین قوانین سختگیرانه ای برای رسانه های اجتماعی و اپلیکیشن های مختلف وضع کرده و به همین خاطر هم خیلی از اپلیکیشن های معروف جهانی در این کشور مسدود و فیلتر هستند. اما این بدان معنا نیست که کسی در چین به آنها دسترسی ندارد، برای اینکه فیلترشکن و وی پی ان هایی توسعه و ارایه داده شده است که امکان وب گردی ناشناس را به کاربران اینطور کشورها می دهد. اما بنظر می رسد نگرانی هایی در خصوص امنیت ضعیف و افشای اطلاعات محرمانه کاربران توسط این فیلترشکن ها وجود دارد.
طی سال های اخیر، تعدادی از محققان و پژوهشگران موسسه امنیتی VPN Mentor دریافته و اعلام نمودند که سه فیلترشکن و وی پی ان معروف در جهان که میلیونها کاربر از آنها استفاده می نمایند، گرفتار ضعف های امنیتی هستند که اطلاعات کاربران همچون مکان و موقعیت جغرافیایی اتصال به اینترنت، اطلاعات ذخیره شده در دستگاه الکترونیکی متصل و نتایج جست وجوهای آنها قابل دسترسی و ردیابی هستند. این مساله به عقیده کارشناسان امنیتی، نگرانی های جدی درباره استفاده از فیلترشکن ها ایجاد می کند، برای اینکه کاربران با گوش سپردن به شعارهای این دسته از اپلیکیشن ها، با خیالی آسوده وب گردی کرده و بر این باور بوده اند که قابل ردیابی نیستند.
پائولوس ییبلو، یکی از پژوهشگران امنیتی و هکرهای سفید فعال در شرکت VPN Mentor، در این زمینه گفته است: سه وی پی ان شناسایی شده اند که آنچنان که به کاربرانشان قول می دادند، امن نبوده و در مواقعی نیز با پلیس فدرال آمریکا (FBI ) همکاری هایی داشته اند تا برای مثال، مجرمان سایبری موردنظر را در ماساچوست آمریکا شناسایی و دستگیر کنند. این فیلترشکن ها، PureVPN و ZenMate و HotSpot Shield هستند.
طی سالهای قبل با آزمایش های مختلفی که این پژوهشگران روی فیلترشکن های گوناگون انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که هر سه فیلترشکن و وی پی ان نام برده شده، اطلاعات و IP آدرس های کاربرانشان را افشا می کنند و در صورت لزوم، به قول های خود در خصوص حفظ اطلاعات و عدم ردیابی آنها عمل نمی کنند و ممکنست با دولت ها و نهادهای امنیتی همکاری کنند. آنها خاطر نشان کردند که در بین این سه فیلترشکن، وضعیت امنیتی ZenMate نسبتا بهتر است.1401/04/27
13:35:19
0.0 / 5
451
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود