در صفحه زارع پور منتشر شد؛

گزارش وزیر ارتباطات از سفر به مسکو

گزارش وزیر ارتباطات از سفر به مسکو

وزیر ارتباطات ضمن عرضه گزارشی از سفر خود به مسکو از امضای ۴ سند همکاری بین شرکتهای ایرانی و روسی اطلاع داد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: از روز پنج شنبه به مسکو آمده ام. از روز سه شنبه هم هیئتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۲۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره با هم ترازان و هم قطاران خود و آماده سازی بستر افزایش روابط تجاری و اقتصادی به روسیه آمده اند. البته مذاکرات مجازی بین شرکتهای متناظر ایرانی و روسی از دو ماه پیش شروع شده بود و حالا این شرکت ها در نشست های رو در رو به توافقات عملیاتی دست پیدا کرده اند.
برای اولین دفعه است که مجموعه ای از بزرگترین شرکتهای خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکتهای متناظر روسی در زمینه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفته اند. با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکتهای ایرانی، محصولات دانش بنیان در حوزه های صنایع مخابراتی، نرم افزار و سخت افزار را به روسیه و حوزه اوراسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین المللی و منطقه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات بگونه ای رقم خورده که ضریب موفقیت شرکتهای ایرانی را در این بازارها دو چندان می کند.
تا اینجای سفر با رئیس آژانس فدرال رگولاتوری ارتباطات و رسانه های جمعی و وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات روسیه دیدار و مذاکره داشته ام. از پارک علوم وفناوری «اسکولکووا» در مسکو هم دیدن کردم و با ظرفیت این مجموعه عظیم دانش بنیان آشنا شدم. به اتفاق وزیر ارتباطات روسیه شاهد امضای چند سند همکاری مهم میان دو وزارت خانه و شرکتهای خصوصی دو طرف بودیم.
تا امروز ۴ سند همکاری بین شرکتهای ایرانی و روسی و یک سند هم بین دو وزارت خانه به امضا رسیده است. با امضای این اسناد، همکاریهای دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می یابد و مسیر حضور شرکتهای توانمند ایرانی در بازار روسیه و به تبع آن در بازار اوراسیا هموار می شود. به تدریج جزئیات دستاوردهای این سفر را برایتان خواهم گفت.


منبع:

1401/05/01
17:47:53
0.0 / 5
542
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
الف دانلود