خودروی خودران بایدو رونمایی گردید

خودروی خودران بایدو رونمایی گردید

به گزارش الف دانلود موتور جست و جوی چینی بایدو (Baidu) خودروی خودران جدیدی را با فرمان قابل جدا شدن رونمایی نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بایدو می خواهد از این خودروی خودران سال میلادی آینده در سرویس روبوتاکسی خود در چین استفاده نماید. هزینه به ازای هر دستگاه، به ۲۵۰ هزار ین (۳۷ هزار و ۳۱ دلار) برای مدل جدید در مقایسه با ۴۸۰ هزار یوان برای نسل قبلی، کاهش پیدا خواهد نمود.

رابین لی، مدیرعامل بایدو اظهار داشت: این کاهش هزینه عظیم، ما را قادر خواهد ساخت از دهها هزار خودروی خودران در سرتاسر چین استفاده نماییم. ما به سمت آینده ای حرکت می نماییم که استفاده از روبوتاکسی، نصف هزینه کرایه تاکسی هم اکنون خواهد بود.

خودروی جدید نیازی به دخالت انسانی ندارد و مجهز به هشت لیدار و ۱۲ دوربین است. لیدار، سیستم شناسایی مشابه رادار است که به جای امواج رادیویی، از نور لیزر پالسی استفاده می نماید.

بایدو نام تولیدکننده مدل جدید را فاش نکرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در کنفرانسی با سرمایه گذاران در آوریل اظهار داشته بود: این شرکت می خواهد تولید انبوه روبوتاکسی خود بدون فرمان یا پدال را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند و پیشبینی کرده بود کرایه روبوتاکسی نصف بلیت اتوبوس خواهد بود. شرکت وایمو آلفابت هم سال میلادی گذشته یک روبوتاکسی بدون فرمان رونمایی و اعلام نموده بود خودرو های کاملا خودران خویش را در سال های آینده در آمریکا عرضه خواهد نمود. با این وجود، خودروسازان و شرکتهای فناوری جهان همچنان در انتظار موافقت رگولاتورها جهت استفاده از چنین خودروهایی در دنیای واقعی هستند.

نایب رئیس بایدو در کنفرانسی اظهار داشته بود: این خودروی بدون فرمانی به محض اینکه مورد تایید مقامات چینی قرار گیرد، وارد جاده ها خواهد شد و توانمندی هدایت خودرو در خودروی خودران جدید بایدو، برابر با راننده ماهری است که بیشتر از ۲۰ سال تجربه رانندگی داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، بایدو که واحد رانندگی خودران آپولو را در سال ۲۰۱۷ تاسیس کرد، یکی از شرکتهای چینی است که تلاش می کنند به استفاده از خودرو های خودران جامه حقیقت بپوشانند.
1401/05/02
23:01:54
0.0 / 5
537
تگهای خبر: تجربه , دستگاه , سرویس , سیستم
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود