تا آذرماه

ضریب نفوذ تلفن همراه ۱۴۲ درصدی شد

ضریب نفوذ تلفن همراه ۱۴۲ درصدی شد

الف دانلود: وضعیت توسعه تلفن همراه تا اختتام سه ماهه سوم سال جاری حاكی از آنست كه بیشتر از 118 میلیون خط فعال در كشور وجود دارد و ضریب نفوذ توسعه، 142.11 درصد است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، ۱۹ مردادماه سال ۱۳۷۳ بود كه عرضه سیمكارت تلفن همراه در ایران رسماً شروع شد و امسال، ۲۵ سال از واگذاری و شروع به كار نخستین سیمكارت ها می گذرد.
مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه سوم سال ۱۳۹۸، خطوط واگذارشده دائمی ۲۴ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۵۷ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۶۲ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۳۰ عدد است كه مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۱۸۶میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۷ عدد و ضریب نفوذ را به ۱۴۲.۱۱ درصد می رساند.
از میان خطوط واگذارشده، ۲۱ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۹۴۶ خط دائمی فعال و ۹۶ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۷۳ خط اعتباری فعال وجود دارد كه مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۱۸ میلیون و ۶۱ هزار و ۴۱۹ عدد می رساند.


البته بیشتر بودن ضریب نفوذ سیمكارت از ۱۰۰ درصد، نشان میدهد كه تعداد سیمكارت های موجود، از جمعیت ایران بیشتر است كه این مساله بااینكه می تواند حاكی از چند سیم كارته بودن افراد باشد، اما نشان میدهد به احتمال زیاد كمتر كسی در ایران حضور دارد كه حتی یك سیمكارت هم نداشته باشد.
همین طور پوشش شهرها و روستاها و جاده ها برمبنای پایین ترین سطح تكنولوژی حاكی از آنست كه ۳۰۳۵ شهر و بیشتر از ۱۷۴ هزار كیلومتر جاده ای تحت پوشش اپراتورها قرار دارند كه این آمار به تفكیك در جدول زیر آمده است.


منبع:

1398/12/04
23:15:50
5.0 / 5
3494
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
الف دانلود