سامانه بارشی جدید وارد كشور شد

سامانه بارشی جدید وارد كشور شد

به گزارش الف دانلود كارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز دوشنبه ۵ اسفندماه سامانه بارشی جدیدی از غرب و جنوب غرب وارد كشور شد كه ابتدا این مناطق و سپس بخش های دیگر كشور را در بر خواهد گرفت و باعث بارش برف و باران در نقاط مخلتف می شود.


كبری رفیعی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب كشور ابتدا در استان های واقع در دامنه های زاگرس مركزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران شروع می شود و به تدریج به مناطق مركزی و دامنه های البرز كشیده خواهد شد.
وی تصریح كرد: سه شنبه با تقویت این سامانه بخش های زاگرس مركزی، غرب و جنوب غرب، مركز، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را فرا می گیرد و چهارشنبه بارش علاوه بر این مناطق بخش هایی از جنوب كشور را هم در بر خواهد گرفت. پنجشنبه بارش در شمال شرق و شرق كشور ادامه دارد و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق كشور خارج خواهد شد، جمعه جو نسبتا پایدار در كشور حاكم می شود.
رفیعی افزود: روز دوشنبه بر روی زاگرس مركزی، سه شنبه تا پس از ظهر چهارشنبه در دامنه های زاگرس مركزی دامنه های جنوبی البرز و غرب كشور و از چهارشنبه در شمال شرق بارش شدید پیشبینی می شود. همینطور از بعدازظهر سه شنبه با عنایت به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی كشور به صورت محسوسی كاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد در دریای خزر این دریا مواج خواهد شد، خلیج فارس هم از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است.
به گفته او همینطور سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق و جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیشبینی می شود كه در مناطق جنوبی و شرقی با گرد و غبار همراه خواهد بود.
بارش پراكنده در تهران
كارشناس سازمان هواشناسی اضافه كرد: امروز تهران كمی ابری به تدریج با افزایش ابر، در بعدازظهر بارش پراكنده و شب ابری در بعضی ساعات بارش باران خواهد داشت. كمینه دمای امروز بامداد تهران ۱۱ بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۸ درجه بالای صفر می رسد.
رفیعی اظهار داشت: بجنورد و شهركرد با دمای ۱ درجه زیر صفر، زنجان صفر، اهواز و بوشهر ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط كشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


1398/12/05
14:14:53
5.0 / 5
3306
تگهای خبر: سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود